CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SAĞLIKLI BESLEN, HAREKET ET,DÜZENLİ UYU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerine bir yenisi ekledi. Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz tarafından verilen eğitimde dengeli beslenme ve çalışan sa

3 Şubat 2013 Saat: 11:11

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerine bir yenisi ekledi. Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz tarafından verilen eğitimde dengeli beslenme ve çalışan sağlığı konuları işlendi. Dr. Poyraz, akılcı ve bilimsel önlemlerle hastalıkların büyük bir kısmının önlenebileceğini ifade etti.

YANLIŞ VE DOĞRULAR

Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik hizmet içi eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz dengeli beslenme ve çalışan sağlığı konulu eğitimi verdi. Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitimde beslenme ve sağlık yönünde yapılan yanlışlar ve korkulan hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

HASTALIKLARA DUR DEMEK KENDİ ELLERİNİZDE

İnsan vücudunun hastalanmamak üzere tasarlandığını kaydeden Dr. Poyraz aslında hastalıklara dur demenin insanların kendi ellerinde olduğunu ifade etti. Neyi, ne zaman ve ne kadar yiyeceğimizin bilinmesinin önemine dikkat çeken Dr. Poyraz bu şekilde hastalıkların önüne geçilebileceğini belirtti.

ÜÇ ÖNEMLİ NOKTA

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Poyraz çağımızın korkulu hastalıkları olan Kanser, Kalp ve Damar dolaşım sorunları gibi rahatsızlıklardan korunmak için üç noktaya dikkat çekti. Dr. Poyraz, Sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve hareketlilik ile hastalıkların büyük bir kısmının önlenebileceğini ifade etti.

İŞ GÜCÜ KAYBINA ÖNLEMLER

İşyerlerinde grip nedeniyle ortalama olarak her 100 çalışan için 30 ile 195 gün iş gücü kaybı olduğunu dile getiren Dr. Poyraz işe gelmemenin maliyetinin her kuruma göre değişmekle birlikte büyük rakamlara ulaştığını dile getirdi. Günümüzde işyerlerindeki en çok işgücü kaybına neden olan hastalıkların üst solunum yolları rahatsızlıkları olduğunu belirten Dr. Poyraz, grip gibi hastalıklardan korunmanın da kendi elimizde olduğunu aktararak çok basit bir el yıkama, mendil kullanma gibi yöntemlerle bazen yataklara kadar düşüren rahatsızlıklara yakalanılmayacağını söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız