FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.93° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sağlıkçılar Siyah Çelenk Bıraktı

İlimizdeki sağlık emekçileri, Uzman Doktor Kamil Furtun’un Samsun’da silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü önüne siyah çelenk koymak istedi ancak engellemelerle karşılaştı

1 Haziran 2015 Saat: 15:53
Sağlıkçılar Siyah Çelenk Bıraktı
Sağlıkçılar Siyah Çelenk Bıraktı

İlimizdeki sağlık emekçileri, Uzman Doktor Kamil Furtun’un Samsun’da silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü önüne siyah çelenk koymak istedi ancak engellemelerle karşılaştı

Sağlık emekçileri, geçtiğimiz gün Samsun’da silahlı saldırıda öldürülen Uzman Doktor Kamil Furtun’un ardından ülke genelinde eylem yaptı. Kocaeli’de görev yapan sağlık emekçileri de Sabri Yalım Parkı’nda toplanıp, Yeni Valilik binasında bulunan Sağlık Müdürlüğü’ne yürüyerek siyah çelenk koymak istedi. Ancak emniyet güçleri ile görüşmelerin ardından siyah çelenk, Yeni Valilik binasının arka tarafına koyuldu.

 

300 SAĞLIK EMEKÇİSİ

Kocaeli Tabip Odası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES) ortaklaşa düzenlediği eyleme; KESK Şubeler Platformu, Eczacılar Odası, Diş Hekimleri Odası, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, CHP İzmit İlçe Örgütü, CHP milletvekili adayları Tahsin Tarhan, Ayhan Mutlu, Asude Fırat Özkan, HDP Milletvekili Adayı Ali Haydar Konca, TTB Merkez Konsey Üyesi Prof. Dr. Nilay Etiler, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, Tıp Fakültesi öğrencilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 300 sağlık emekçisi katıldı.

 

AZMETTİRİCİLER BULUNSUN

Sabri Yalım Parkı’nda bir araya gelen sağlık emekçileri burada ilk olarak bir forum ardından basın açıklaması yaptı. Forumda söz alan sağlık emekçileri, tüm sağlık camiasını birlik olmaya davet etti. Yapılan forumun ardından Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Serkan Yılmaz, “Meslektaşımızın görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini nefretle kınıyoruz. Biliyoruz ki bu münferit bir vaka değil. Yüreğimiz acı ve öfkeyle dolu. Uyardık, ‘artık yeter’ dedik. Sağlıkta gün be gün artan şiddeti duymadılar. Acil taleplerimizi ilettik görmezden geldiler. Türk Ceza Kanunu’na ek madde önerdik yok saydılar. Biz bu cinayetlere zemin hazırlayan faktörleri çok iyi biliyoruz. Sadece katilin değil azmettiricilerin de bulunmasını istiyoruz” dedi.

 

SAĞLIĞA UZANAN ELLER KIRILSIN

Açıklamanın ardından sağlık emekçileri Yürüyüş Yolu’ndan Yeni Valilik binasında bulunan Sağlık Müdürlüğü’ne yürüyerek siyah çelenk koymak istedi. Anıtpark Kampüsü önünde polis barikatı ile karşılaşan sağlık emekçileri, kısa süre oturma eylemi yaptı. Emniyet güçleri ile konuşarak anlaşan sağlık emekçileri, siyah çelenklerini Valilik binasının arka tarafına koydu. Çelenk koymanın ardından Sabri yalım Parkı’nda okunan basın metni tekrar okundu. Alanda ve yürüyüş esnasında sık sık “Sağlığa uzanan eller kırılsın, sağlıkta şiddeti durduracağız” sloganları atıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız