FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.73° C / 21° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Sağlık

Sağlık Çalışanlarının Emrindeyiz

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, KOÜ’ye bağlı faaliyet gösteren Diş Fakültesi çalışanlarını ziyaret etti. Çeker, burada sağlık çalışanlarının emrinde olduklarını yineledi

2 Kasım 2014 Saat: 12:18
Sağlık Çalışanlarının Emrindeyiz
Sağlık Çalışanlarının Emrindeyiz

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Başiskele İlçe Temsilcisi Yalçın Gül ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’ne bağlı faaliyet gösteren Diş Fakültesi çalışanlarını ziyaret etti. Şube Başkanı Çeker, çalışanlar ve sendika üyelerinin katıldığı bir de toplantı yaptı. Toplantıda sağlıkla ilgili gelişmeleri, 2015 yılında yapılacak toplu sözleşmeyi, sağlıkta şiddeti ve kurumlarda sağlık çalışanlarına karşı kurum amirlerinin uygulamış olduklar mobing hakkında çalışanları bilgilendiren Başkan Çeker, yaşanabilecek olumsuzluklar hakkında izlenebilecek hukuki yol hakkında da bilgiler verdi.

 

Çeker, sağlık çalışanlarının görevleri başında iken yaşamış oldukları usulsüz uygulamalara karşı nasıl bir hukuki yol izleyecekleri hakkında bilgi eksikliği ve kirliliği olduğunu söyledi. Çalışanlar ile yapmış oldukları toplantı ile bu kirliliği ortadan kaldırdıklarını ifade eden Çeker, “Sağlık çalışanlarının son zamanlarda yaşamış oldukları en büyük sıkıntı mesai dışı çalışma ile ilgili. İsminden de anlaşılacağı gibi mesai dışı çalışma, bu çalışma şekli mesai dışı saatlerde yapılan iş ve işlemdir. Bu konuda çalışanların ciddi sıkıntıları vardı. Bilgilendirme ile mağduriyetleri giderilmiş oldu. Sendikalar, çalışanların evi gibidir. Bilgi almak istedikleri her konuda sendikalarını aradıkları takdirde mağdur olmazlar. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının emrindeyiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız