FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sağlık çalışanları iş bıraktı

Kent genelindeki doktorlar ve sağlık çalışanları, sistemindeki sorunlara dikkat çekmek için iş bırakma eylemi yaptı. Eylem nedeniyle, acil servisler ve ameliyatlar dışında hastaneler boş kaldı. Aile Sağlık Merkezleri açılmadı. Eylemde

13 Mart 2015 Saat: 15:09
Sağlık çalışanları iş bıraktı
Sağlık çalışanları iş bıraktı

Kocaeli Tabip Odası, Türk Sağlık-Sen, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası gibi birçok sivil toplum örgütü ve sendikanın çağrısıyla sağlık çalışanı ve hekimler, iş bırakma eylemi yaptı. Halka sağlıklı hizmet verebilmek için esnek çalışma ve zorunlu nöbet dayatmasına karşı iş bırakan hekim ve sağlık çalışanları işbaşı yapmadı. Acil servisler ve ameliyathaneler dışında poliknikler ve hasta servislerindeki doktorlar büyük oranda iş bıraktı. Aile Sağlık Merkezleri ise açılmadı. Eylemden haberi olmayan ve tedavi için kurumlara başvuran hastalar kapıdan dönmek zorunda kaldı.

 

S2

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'ndeki doktorlar da eyleme destek verdiler.

 

S3

 

YÜZDE 90 DESTEK

Özellikle Cumartesi günleri de nöbete zorlandıkları büyük sorunları yaşayan aile sağlık hekimleri ve çalışanlarından iş bırakma eylemine büyük destek geldi. Aile hekimeri ve çalışanlarının eyleme verdiği destek yüzde 90 seviyesinde oldu. Devlet ve üniversite hastanelerinden ise eyleme verilen destek ise yüzde 60 civarında oldu. Diğer yandan Eylemden dolayı kapısını açmayan sağlık merkezlerinden biri olan Yeni Cuma Aile Sağlık Merkezi’ne ameliyat sonrası tedavisini yaptırmak gelen Gurbet Ceylan, tedavisini olamadan geri dönen hastalardan biri oldu. Ceylan, hekimlerin eylemine destek verdiğini de söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız