FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ROMANLARDAN ANKETE KINAMA

Yalova’da romanlara yönelik düzenlenen anketi kınadıklarını açıklayan Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, yapılan dinsel anketin Türkiye için utanç verici olduğunu kaydetti. B

19 Aralık 2012 Saat: 17:01

Yalova’da romanlara yönelik düzenlenen anketi kınadıklarını açıklayan Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, yapılan dinsel anketin Türkiye için utanç verici olduğunu kaydetti.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Yalova’da romanlar üzerine yaptırdığı ankete kınama geldi.Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, ankette geçen bazı soruların ayrıştırıcı olduğunu belirtti.Çokyaşar, ankette geçen bazı soruları da belirterek açıklamasına şöyle devam etti.: “Allaha inanır mısınız, dininiz ne, gusül abdesti alır mısınız, temiz giyinir misiniz? Bu soruları hazırlarken nasıl bir bilimsel araştırma düşüncesi içinde bulunuluyor? Bu anketi romanları küçük düşürme ve ayrımcılık düşüncelerinin bir yansıması olarak görüyoruz bir üniversite dahi bu yanlış algıyı soru haline getiriyorsa durum bizler için iç açıcı değildir.Bizler bu algıları değiştirmek için çalışmalar yaparken asırlık düşünceler ışığında hazırlanan sorularla ayrıştırmak istenilmektedir”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız