FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

REYHANLI'DA SALDIRI EMRİNİ KİM VERDİ?

Reyhanlıda 51 kişinin öldüğü saldırı emrini Esada yakın isimlerden Ethem kod adlı generalin verdiği ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, saldırı emrini Suriye Devlet Başkanı Beşar Esede yakın isimlerde

17 Mayıs 2013 Saat: 10:25
REYHANLI'DA SALDIRI EMRİNİ KİM VERDİ?
REYHANLI'DA SALDIRI EMRİNİ KİM VERDİ?

Reyhanlı'da 51 kişinin öldüğü saldırı emrini Esad'a yakın isimlerden "Ethem" kod adlı generalin verdiği ortaya çıktı.

İstihbarat birimleri, saldırı emrini Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'e yakın isimlerden olan Suriye İstihbarat Örgütü'nün üst düzey yöneticilerinden "Ethem" kod adlı generalin verdiğini saptadı.Saldırının Türkiye ayağındaki organizasyonu yapan ve eylemin ardından Suriye'ye kaçtığı belirlenen Nasır E.'nin de El Muhaberat ajanı olduğu öne sürüldü.


İSTİHBARAT NASIR E.’Yİ ARIYOR
Saldırının Türkiye ayağının organizasyonunu yapan ve eylemin ardından Suriye'ye kaçtığı tespit edilen Nasır E.'nin izini süren istihbarat birimleri, önemli bilgiler edindi.Nasır E.'nin El Muhaberat ajanı olduğu, çalışmalarını Suriye istihbaratının istekleri doğrultusunda Hatay ve civarında yürüttüğü belirlendi.40 yaşındaki Nasır E.'nin bugüne kadar Türk polisinde, "ruhsatsız silah bulundurmak" suçundan kaydının olduğu da öne sürüldü.

EMRİ “ETHEM” KOD ADLI GENERAL VERDİ
Nasır E.üzerinden iz süren istihbarat birimlerinin, saldırının asıl failinin ise El Muhaberat'ın üst düzey yöneticilerinden olan "Ethem" kod adlı generalin olduğunu belirlediği de kaydedildi.Suriye Devlet Başkanı Esed'e yakın isimler arasında olduğu belirlenen "Ethem"in, saldırıyı planlayıp finanse ettiği belirtildi."Ethem"in, Nasır E.ile irtibat kurarak, eylem için bir ekip oluşturulması talimatını verdiği kaydedildi.

ERDOĞAN; KURUMLAR ARASI KOPUKLUK OLABİLİR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Reyhanlı'daki saldırıyla ilgili "İstihbarat zaafı olduğu kanısında değilim.Emniyet ile istihbarat teşkilatı arasında bir kopukluk söz konusu olabilir" demesinin ardından, önceki gün Ankara'da güvenlik birimleri arasında gerçekleştirilen üst düzey toplantıda masaya yatırıldığı öğrenildi.

1 NUMARALI FAİL YAKALANDI İDDİASI
Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda kullanılan araçları satın aldığı iddia edilen Mehmet G'nin Hatay'da gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız