FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ramazan Pidesinin Fiyatı Açıklandı

KOTO 9. Meslek Komitesi'nin hazırladığı rapor doğrultusunda KOTO'ya göre 350 gram Ramazan pidesinin maksimum 2 lira, 700 gram ramazan pidesinin ise maksimum 4 liradan satılması gerektiği açıklandı.

27 Mayıs 2015 Saat: 16:15
Ramazan Pidesinin Fiyatı Açıklandı
Ramazan Pidesinin Fiyatı Açıklandı

KOTO 9. Meslek Komitesi'nin hazırladığı rapor doğrultusunda KOTO'ya göre 350 gram Ramazan pidesinin maksimum 2 lira, 700 gram ramazan pidesinin ise maksimum 4 liradan satılması gerektiği açıklandı

Kocaeli Ticaret Odası Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, dün 26-27 Mayıs Sigortacılık Haftası nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Kasap’ın “Sigortacılık Bilincinin Artması” adlı sunumuyla başladı. Kasap, yaptığı sunumda verdiği örneklerle, iş yeri sigortasının hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Öte yandan KOTO 9. Meslek Komitesi'nin hazırladığı rapor doğrultusunda 350 gram Ramazan pidesinin 2 lira, 700 gram ramazan pidesinin ise 4 liranın üzerinde fiyata satılmaması noktasında KOTO Meclis’i karara vardı. Geçtiğimiz yıl ise Ramazan pidesinin 200 gramı 1 liradan fırınlarda satılıyordu.

 

ÖZDAĞ SUNUM YAPTI

Toplantıda  “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Görünüm” adlı sunum gerçekleştiren KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Dünya ticaretinde genel artış oranı 2013 yılında 2.4, 2014 yılında 3.1, olmuştur. 2015 yılında 3.8, 2016 yılında ise 4.3 oranında artış beklenmektedir. Bununla birlikte petrol fiyatlarındaki düşüş Türkiye’yi hem olumlu hem olumsuz etkilemektedir” diyerek dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirme yaptı.

 

BİLİŞİM VADİSİ'NE ŞİRKET

KOTO Başkanı Murat Özdağ, yaptığı sunumda geçtiğimiz gün temelleri atılan Bilişim Vadisi'yle ilgili de konuştu. Bilişim Vadisi'nin büyük bir gelecek vaat eden proje olduğuna dikkat çeken Özdağ, KOTO'nun da çok ortaklı bir şirket kurarak Bilişim Vadisi'ndeki yerini alması gerektiğini söyledi. Özdağ, “Bilişim Vadisi çok önemli bir proje. KOTO'nun da bundan geri kalmaması gerekiyor. Çok ortaklı bir şirket kurarak Bilişim Vadisi'ndeki yerimizi almalıyız. Bunun çalışmalarına en kısa sürede başlamalıyız" açıklamasında bulundu.

 

KOTO'DAN PİDE FİYATI ÖNERİSİ

KOTO 9.  Meslek Komitesi'nin aldığı azami pide fiyatı ise meclise sunuldu.  Alınan kararda 350 gram Ramazan pidesi azami fiyatı 2 lira, 700 gramlık azami pide fiyatı ise 4 lira oldu ve oy çokluğu ile madde kabul edildi. Öte yandan KOTO'nun aldığı karar yalnızca bir öneri niteliği taşıyor. Geçtiğimiz yıla bakıldığı zamana ise 200 gram Ramazan pidesi 1 lira, 400 gram Ramazan pidesi 2 lira, 600 gram Ramazan pidesi 3 lira ve 800 gram Ramazan pidesi 4 liradan tezgahlarda satılıyordu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız