FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.87° C / 21° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Dünya

Putin'i çok kızdıracak ithalat

Rusya, bazı AB ülkelerine ait gıda ürünlerinin Belarus'tan yasal olmayan yollarla Rusya'ya ithalat yapıldığını tespit etti.

20 Ağustos 2014 Saat: 13:32
Putin'i çok kızdıracak ithalat
Putin'i çok kızdıracak ithalat

Rusya Federasyonu Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Gözetimi Federal Servisi, bazı Avrupa Birliği ülkelerine ait gıda ürünlerinin Belarus'tan yasal olmayan yollarla Rusya'ya ithal edildiğini belirledi.

İthal ürünleri denetleyen Federal Servis yetkilileri tarafından, Polonya, Slovenya, Hollanda, Litvanya ve başka Ab ülkelerinden yasak olmasına rağmen elma, kaysı, erik, domates ithalatı yapıldığı tespit edildi.

ETİKETTE BAŞKA ÜLKE İSMİ YAZIYOR

Federal Servis Başkanı Sergey Dankvert, Belarus üzerinden Rusya'ya ithali istenen bazı ürünlerin evrakının bulunmadığını ve ambalajlarda ülke adı belirtilmediği için kuşkulandıklarını ve araştırma başlattıklarını kaydetti.

Rusya'nın yaptırım uyguladığı bazı ülkelerin Belarus'a ürün gönderdiğini ve ürünlerin üzerinde üretici ülkenin yazılmadığını söyleyen Dankvet, "Örneğin Makedonya yazıyorlar, fakat araştırınca ürünün aslında Polonya veya Yunanistan'da üretildiğini öğreniyoruz. Biz bundan sonra da sıkı denetimler yapacağız ve o ülkelerden ürün ithaline müsaade etmeyeceğiz" dedi.

BELARUS'A DA KISITLAMA GELEBİLİR

İsviçre, Kazakistan ve Faroe Adalarından ithal edilen süt, et ve balık ürünlerini de denetleyeceklerini bildiren Dankvet, benzer durumların yaşanması halinde Belarus'a da kısıtlama yapacakları uyarısında bulundu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız