FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.58° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Prof. Şükrü Hatun KOÜ’den Ayrıldı

20 yılı geçkin süredir Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, KOÜ’den ayrılma kararı aldı

19 Mayıs 2016 Saat: 12:36
Prof. Şükrü Hatun KOÜ’den Ayrıldı
Prof. Şükrü Hatun KOÜ’den Ayrıldı

20 yılı geçkin süredir Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, KOÜ’den ayrılma kararı aldı

16 Mayıs tarihi itibarıyla istifasını kuruma veren Prof. Dr. Şükrü Hatun, şahsi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Koç Üniversitesi’nde görev yapmaya başlayacağını dile getirdi. Hedeflerini de yazdığı bir veda mektubu ile yakınları ile paylaşan Prof. Dr. Şükrü Hatun, İstanbul’da bir çocuk hastanesi ve bir çocuk diyabet merkezi yaratma misyonundan vazgeçmeden mesleğini sürdürmek istediğini dile getirdi.

 

HATUN’UN VEDA MEKTUBU ŞÖYLE

Hatun’un mektubu şöyle: “Yirmi yılı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde olmak üzere, 30 yılı geçen hekimlik/akademisyenlik yaşamımın bu aşamasında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaya başlamak üzere 16 Mayıs 2016 itibarıyla Kocaeli Üniversitesi’nden ayrılıyorum. Bu kararı vermek ve yeni bir yaşam kurmak üzere yola çıkmak inanın hiç kolay olmadı.

 

ÜZÜNTÜ DUYUYORUM

Kocaeli’de geçirdiğim zaman boyunca insanlarla işbirliği içinde, kimseye zarar vermemeye çalışarak, iyilikle, heyecanlı çalışmaya gayret gösterdim. Hiç kuşku yok ki istemeden üzdüklerim olmuştur. Onlardan af dilemek isterim. Bunun ötesinde uzun yıllardır bana güvenen ve sanki hiç bu şehirden gitmeyecekmişim izlenimi verdiğim için bana bağlanan hastalarıma, ailelerine, öğrencilerime, asistanlarıma, hastanede çalışan herkese, çalışma arkadaşlarıma yaşattığım hayal kırıklığı, bir tür onlara verdiğim sözü tutamamış olmaktan dolayı gerçek bir üzüntü yaşadığımı bilmenizi isterim. Herkesin kalbimdeki yerlerinin baki olduğunu ve buralara olan bağlılığımın kalıcı olduğunu söylemek isterim.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kocaeli’den hiçbir negatif duygu düşünce taşımadan, kurumuma olan sevgi ve bağlılığımı koruyarak, tamamen yaşamımda yeni bir dönem başlatma İstanbul’da bir çocuk hastanesi ve bir çocuk diyabet merkezi yaratma, misyonlarımdan vazgeçmeden mesleğimi daha etkili şekilde sürdürme düşünceleri ile ayrılıyorum. Böyle ayrılabildiğim için de kendimi şanslı sayıyorum. Bunda katkısı olan başta Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp (Ayşe abla) olmak üzere çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.”

 

PROF. DR. ŞÜKRÜ HATUN KİMDİR?

Ekim 1995’de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı. Diyabet Araştırma ve Uygulama Derneği İzmit Şubesi’nin başkanlığını yürüten Hatun, 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Bilim Dalı’nı kurdu. 1999 yılının Aralık ayında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü olan Şükrü Hatun, halen KOÜ Umuttepe Kampüsü’nde bulunan Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Bilim Dalı’nda görev yapmaktadır. Prof. Hatun 1996 yılından beri diyabetli çocuklar için diyabet kampı düzenleyen ekibin sorumlusudur, ayrıca diyabetli çocuklar ve aileler için çeşitli eğitim kitapları yazmış veya çevirmiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız