CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

açık14.87° C / 17° C

açık

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

POLİSLE GELEN İSU EKİPLERİNE TEPKİ

İSU ekipleri Kartepe’ye bağlı Suadiye ve Arslanbeyde su kesmeye polisle birlikte gidince vatandaşın tepkisini çekti. Evde çocuklarıyla birlikte bulundukları sırada kapılarına gelen çevik kuvvet ekiple

13 Şubat 2013 Saat: 12:33
POLİSLE GELEN İSU EKİPLERİNE TEPKİ
POLİSLE GELEN İSU EKİPLERİNE TEPKİ

İSU ekipleri Kartepe’ye bağlı Suadiye ve Arslanbey'de su kesmeye polisle birlikte gidince vatandaşın tepkisini çekti. Evde çocuklarıyla birlikte bulundukları sırada kapılarına gelen çevik kuvvet ekiplerini görünce panik yaşadıklarını belirten ev hanımları, İSU yetkililerinin bu uygulamadan vazgeçmesini, aksi taktirde polisten korkan, ürken yeni nesiller yetişeceğini ifade ettiler.

Kartepe’nin Suadiye ve Arslanbey Şevkatiye mahallelerinde su paralarını ödemeyen İSU abonelerinin su saatleri söküldü. Can güvenlikleri bulunmadığını iddia eden İSU yetkilileri tedbiri elden bırakmadı ve kesinti yapılacak evlere Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleriyle birlikte gitti.

Vatandaşların 1.000 TL ile 10.000 TL arasında değişen su borçlarını tahsil etmekte güçlük çeken İSU, Kartepe Kaymakamlığı'na dilekçe yazarak su saati söküm işlemleri için yanlarında polis ekibi bulunmasını istedi. Kartepe Kaymakamlığı, meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla Kartepe ilçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerinin de İSU yetkilileri ile birlikte gitmesini uygun buldu.

İSU yetkilileri sabah saatlerinde polis ekipleri ile birlikte, söz konusu faturasını ödemeyen abonelerin suyunu kesti. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı su kesme olayında vatandaşlar, "Bu suyu dağdan dedelerimiz getirdi, devlet getirmedi. Bunun parasını ödemeyiz" diyerek durumu isyan etti.

Ev hanımları ise durumdan hayli tedirgin. Evde eşlerinin olmadığı ve çocuklarıyla bir arada bulundukları saatlerde çevik kuvvet ekipleriyle gelen İSU ekiplerine tepkililer. Kocaeli TV’ye telefonla ulaşan vatandaşlar, “çocuklarımız polisten korkarak yetişecek. İSU bu uygulamayı kaldırmalı. Varsa bir borcumuz ödememişsek kessinler suyu alsınlar saati. Fakat polislerle kalabalık bir grup görünce panik yaşıyoruz” dediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız