FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.47° C / 19° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

" POLİSE DESTEK SAĞDUYUYA DAVET "

[imagebrowser id=22] İzmitde, son günlerde Gezi Parkı nedeniyle yaşanan olaylarda görev yapan polislere destek veren gençler, vatandaşları da sağduyuya davet etti. Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeniyl

8 Haziran 2013 Saat: 14:41
" POLİSE DESTEK SAĞDUYUYA DAVET "
" POLİSE DESTEK SAĞDUYUYA DAVET "

[imagebrowser id=22]

İzmit'de, son günlerde Gezi Parkı nedeniyle yaşanan olaylarda görev yapan polislere destek veren gençler, vatandaşları da sağduyuya davet etti.

Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeniyle, zor şartlarda çalışan polislere destek vermek için bir araya gelen bir gurup genç, gerekli izinleri alarak Merkez Bankası önünde toplanıp Sabri Yalım Parkına kadar yürüdü. “İzmit uyuma polisine sahip çık” , “Her şey vatan için”, “Polise uzanan eller kırılsın” şeklinde sloganlar atıp dovizler ve Türk Bayrakları ile yürüyen gençler, yürüyüş güzergâhında vatandaşlar tarafından da alkışlanarak destek gördü.Parka gelen gurup şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.Ardından İstiklal marşını okudu.

Gurup adına konuşan ve Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle Tüm Yurtta görev yapan polislerin oldukça zor koşullarda çalıştığı, bir çok provokatör tarafından hedef gösterilip saldırıya uğradığı ve küfürler edildiğini, vatandaşlar ile esnafların zarar gördüğünü belirten Rıdvan Salgut hiçbir siyasi irade veya sivil toplum örgütü olarak toplanmadıklarının altını çizdi. Çevreci bir eylem olarak başlayan Taksim gezi parkındaki olaylarını başka yönlere çekildiğini, bu olaylar nedeniyle birçok iş yeri, bina, özel araç, belediye araçlarının zarar gördüğünü, hem polis hem vatandaşların yaralandığını belirterek “ iktidarın toplumun diğer kesimlerine de kulak vermesi gerekir.Vatandaş hakkını hukuk sistemi içinde aramalıdır.Biz asla iktidarın yanında değiliz.Onları savunmak adına da bunu yapmıyoruz. Ancak insanların hak arama mücadelesini demokrasi kuralları çerçevesinde yapması gerektiğine inanıyoruz.Demokrasi dışı, sandık dışı hiçbir şekilde iktidarın değişmesine müsaade etmeyiz” dedi.

Demokraside sandıkla gelenin sandık ile gideceğini ifade eden ve hatayda olaylarda şehit olan Komiser Mustafa Sarı için duydukları üzüntüyü dile getiren Salgut “ Vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz.Alanda uykusuz, izinsiz görev yapan polis memurlarına küfür etmemeye, taş veya tencere tava fırlatmamaya çağırıyoruz.”şeklinde konuştu.Açıklama sonunda bir vatandaş gençlere destek için gül dağıttı.Ancak gençler aldıkları gülleri çevrede görev yapan polislere verdi.Gurup daha sonra olaysız dağıldı.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/genclerden-yb.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız