FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Pişmaniye Festivali Gelecek Yıl Bakü'de

İzmit Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında Başkan Doğan, gelecek yıl Pişmaniye Festivali’ni Bakü’de yapacaklarını açıkladı.

2 Haziran 2015 Saat: 16:08
Pişmaniye Festivali Gelecek Yıl Bakü'de
Pişmaniye Festivali Gelecek Yıl Bakü'de

İzmit Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. 17 maddelik gündem görüşüldü. CHP’li Barbaros Akkuş ve AKP’li Ayhan Arslanboğa, Viyana’da yapılan Pişmaniye Festivali ile ilgili izlenimlerini anlattılar. Doğan, gelecek yıl Pişmaniye Festivali’ni Bakü’de yapacaklarını açıkladı. Meclis toplantısı CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve partililerde izledi. İzmit Belediyesi’nin şirketleri Sarbaş A.Ş ve Bekaş A.Ş’nin gerekli ihale ve projelerde kullanılmak üzere yurt içi bankalardan teminat mektubu alınması ve bu konuda işlemlerin yürütülmesinde Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi oy çokluğu ile kabul edildi

PAZARIN DURUMU

Yuvam Akaca Pazarının haftanın bir günü kapalı otopark bölgesinde kurulması  teklifi üzerinde görüşlerini aktaran Doğan, “Anılarımı yazarken bunu ibretlik olarak yazacağım. Bir iş yapılıyor, herkes memnun hizmetin nasıl engellendiği dramatik bir durumdur. Biz bu pazarı hukuk çerçevesinde ne edip edip açacağız.Pazarcımız, Yuvam Halkı mağduriyetten kurtulacak. Müdürlük teklifini oylayalım; bu hafta açılsın.”dedi. CHP’liler de açılmasını istedi. Oy birliği ile kabul edildi.

YURT DIŞI GEZİLERİ

Toplantıda, yurt dışındaki çeşitli etkinliklere katılacak folklor ekipleriyle ilgili konu da ele alındı. İspanya’nın Barcelona kentinde 20-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası İnter Summer-Art Festivali’nde İzmit Belediyesi’ni temsilen Kocaeli İzmit Spor Kulübü Derneği’nin de yer alması, Makedonya’nın Veles kentinde 14-28 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Bensheim kentinde; 28 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında ve İspanya’nın Alacete kentinde, 12-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek folklor festivallerinde İzmit Belediyesi’ni temsilen Kocaeli Armelit Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yer alması ve yapacakları harcamaları kendilerinin karşılaması koşuluyla izin verilmesi teklifi, Fransa’nın Başkenti Paris’te Balkan ülkelerinde 31 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak folklar festivallerinde İzmit Belediyesi’ni temsilen MAP HOYTAG( İzmit M.Alipaşa Halk Oyunları Spor Kulübü Derneği)’ın yer alması ve yapacakları harcamaları kendilerinin karşılaması koşuluyla izin verilmesi, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Bakü şehrine bağlı Nasimi Belediyesi ile İzmit Belediyesi’nin kardeş şehir olması teklifi edildi. CHP grubu, meclisin sorumluluğundaki bu gezilerde kafilelerin denetimi açısından meclisten de bir temsilcinin katılımını teklif etti.

,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız