FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.97° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Petrol-İş'te Örgütlü Gemlik Gübre'de Greve Çıkıldı

335 üyenin çalıştığı Gemlik Gübre San. A.Ş. İşletmesi'nde uzun süredir devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıktı

25 Ağustos 2016 Saat: 19:00
Petrol-İş'te Örgütlü Gemlik Gübre'de Greve Çıkıldı
Petrol-İş'te Örgütlü Gemlik Gübre'de Greve Çıkıldı

Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar Konuşma Yaptı

Petrol-İş Sendikası Bursa Şubesinin  kapsamında olan 335 üyenin çalıştığı Gemlik Gübre San. A.Ş. İşletmesi'nde uzun süredir devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine, 22.08.2016 tarihinde greve çıkıldı.

Petrol-İş Sendikası Bursa Şubesinin  kapsamında olan 335 üyenin çalıştığı Gemlik Gübre San. A.Ş. İşletmesi'nde Gemlik Serbest Bölgesi'nde faaliyet gösteren Gemlik Gübre San. A.Ş. işyerinde toplu iş sözleşmesinde yaşanan anlaşmazlıktan dolayı 22 Ağustos Pazartesi günü saat 9:00'da greve  çıkıldı. Greve Genel Merkez Yöneticileri, Petrol-İş Sendikası İzmir, Aliağa, Gebze, Kocaeli ve Bandırma Şube Başkanları ve Yardımcıları, Türk-iş 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir ve Türk-İş'e bağlı sendikaların Bursa şubelerinin başkanları katıldı.

Genel BaşkanAli Ufuk Yaşar bir konuşma yaparak basına ve kamuoyuna değerlendirmelerde bulundu. Başkan Ali Ufuk Yaşar, "Bizler işçilerimizin insani haklarını istedik. Hak etmediğimiz hiçbir şeyi talep etmedik. Ücretlerinin bugünün hayat şartlarına uygun seviyeye gelmesini istedik. Pek çok fedakârlık da yaptık, ama işveren ısrarla anlaşmaya yanaşmadı. Günün zor şartlarında işverenden biraz anlayış bekledik. 60 günlük toplu iş sözleşmesi sürecimizin sonunda greve çıkacağımızı söylemiştik. 22 Ağustos son tarihti. Bu sabah 08.00 vardiyası ile greve başlamış durumdayız. Tek amacımız, işçilerimizin haklarını almalarıdır. Bizleri kimse yolumuzdan döndüremez” dedi.

Ardından Bursa Şube Başkanı Erhan Yakışan ve Türk-İş 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir konuşma yaptı. Bursa Şube Başkanı Erhan Yakışan da Mayıs ayından beri yapılan 3 görüşmeden sonuç alamadıklarını ve işverenin yüzde 25’lik ücret artışı ve geçmişe dönük iyileştirme tekliflerini kabul etmediğini belirterek, “Grev; amaç değil araçtır. Kapılar kapanmadı. İşveren çağırsın oturalım çalışanların istekleri doğrultusunda anlaşma yaparak grevi bitirelim. Biz her zaman uzlaşmaya hazırız” diye konuştu. Grev pankartının işyeri önüne asılması ile grev başladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız