KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

açık21° C / 21° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Petrol-İş Sendikası İlimizden Yönetilecek

Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin bayramlaşmasında konuşan Şube Başkanı Salih Akduman, “Petrol-İş’in başında artık Ali Ufuk Yaşar var. Petrol-İş artık Kocaeli’den yönetilecek” dedi

25 Eylül 2015 Saat: 14:49
Petrol-İş Sendikası İlimizden Yönetilecek
Petrol-İş Sendikası İlimizden Yönetilecek

Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin bayramlaşmasında konuşan Şube Başkanı Salih Akduman, “Petrol-İş’in başında artık Ali Ufuk Yaşar var. Petrol-İş artık Kocaeli’den yönetilecek” dedi

Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin bayramlaşmasını dün sendika binasının konferans salonunda kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi. Bayramlaşma programına sendikanın genel başkanı Ali Ufuk Yaşar da katıldı. Bayramlaşma programında konuşan Şube Başkanı Salih Akduman şunları söyledi: “Bayramları beraber paylaşalım. İyi niyet ve samimiyeti paylaşalım. Bayramın ülkemize ve insanlığa huzurlar getirmesini diliyorum. İyi ki de böyle bir ülkede yaşıyoruz. Dünyadaki ülkelere baktığımızda içimizi yakan acılara rağmen bu ülkeyi seviyoruz. 


TERÖRÜ KINADI
Gidecek başka vatanımız yok. Barışa, demokrasiye, özgürlüğe özlem duyuyoruz. Bunları yaşadığımız bir bayram olsun. Bu topraklar üzerinde kardeşi kardeşe kırdıracak, yüzyılladır karşı karşıya gelmemiş, canını yakmamış insanları Amerika, İngiltere, Almanya’nın dünya üzerinde yarattığı terörün ülkemizde de taşeronluğunu yapanlar bir an önce helak olsun diyoruz. Daha dün bir şehit verdik. 


KOCAELİ’DEN YÖNETİLECEK
Bayramın bereketi bu ülkenin üzerinden vuku bulacaktır. Siyasetten umudu kesmek üzereyiz. Biz sendikayız. Önce hak vardır. Adaletli paylaşmak vardır. Bunun dışında hiç bir şey sendikal mücadelemiz üstünde olmayacaktır. Her zaman kardeşliğin bayraktarlığını yapacağız. Bu bayramın bizim için ayrıcalığı var. Petrol-İş Sendikası gibi en mücadeleci sendikasının başında artık Ali Ufuk Yaşar var. Petrol İş artık Kocaeli’den yönetilecek.” 


BU BİR EKİP ÇALIŞMASI
Sonrasında konuşan Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar ise şunları söyledi: “Bugün bu makamda oturmamızın gerçek pay sahipleri sizlersiniz. Geçen bayramda genel başkanlık adaylığı söz konusuydu. Adaylığımızı açıkladık. 2 bayram arasında iyi çalışmışız. Bu bayramda genel başkan olarak şubemizde bayramlaşıyoruz. Bu bir ekip çalışması. 22 senedir sürdürdüğümüz bir emeğin karşılığı. 65 yıllık emek mücadelesinde Petrol-İş Sendikası’nın daha yeni iki dönem önce bir tarafında olabilmiş olarak baktığımızda 30 bin 300 aidatlı üye sayımızla büyük bir başarıya imza atmışız. Seçilmiş olmak önemli bir şey. Kocaeli için ve iş yerlerimiz adına önemli olduğuna inanıyoruz. Kocaeli geçmişten bu yana hep eylemlerin başını çekmiştir. Kocaeli’nin yönetmesini isteyen delegeler başı çekmiştir. 250 delegenin 16 delegesi Kocaeli Şubesi’nin delegasyonudur.


TERÖRİZME İZİN VERMEYECEĞİZ
170 tane oy alarak seçildik. Yapılan iş kolay bir iş değildir. Bu ciddi bir başarıdır. Biz geldiğimiz yeri hiç bir zaman unutmayız. Omuzlarımızda ciddi bir yük hissediyoruz. İnsanlar bize güvendi. Çok ciddi işler yapmamız lazım. Çalışma hayatı çok ciddi sorunlarla dolu. Türk-İş ülkemizdeki en büyük işçi konfederasyonu. Kim ne derde desin. Yetersiz de olsa koymuş olduğu performansla diğerlerine fark atar. Daha yeterli hale gelmesi, daha aktif olması, gündemi belirleyen bir konfederasyon olması lazım. Mutlaka üstüne düşeni yapacaktır. Türk-İş’in ayağa kaldırılması için çalışmalar yapacağız. Terörü lanetliyoruz. Biz ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yanayız.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız