FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Petrol - İş Merkez Yönetimi Milletvekillerine TP Dosyası Sundu

Petrol-İş Merkez Yönetimi Milletvekillerine TP Dosyası Sundu

16 Ekim 2016 Saat: 10:40
Petrol - İş Merkez Yönetimi Milletvekillerine TP Dosyası Sundu
Petrol - İş Merkez Yönetimi Milletvekillerine TP Dosyası Sundu

Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar'ın başkanlık ettiği Petrol-İş heyeti, Türkiye Petrolleri'nin (TP) yürüttüğü bazı faaliyetlerin başka şirketlere devri yoluyla küçültülmesine karşı hazırladığımız dosyayı, TP'nin faaliyet gösterdiği bölge iktidar milletvekillerine sundu.

Türkiye Petrolleri'nin (TP) küçülmesi ve zayıflamasına yol açacak uygulamalara karşı Petrol-İş'in tavrını ortaya koymak ve destek talebinde bulunmak üzere TP'nin faaliyet gösterdiği Adıyaman, Batman ve Kırklareli AKP milletvekillerini 12 Ekim 2016 tarihinde ziyaret etti.

Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar, Genel Sekreter Ahmet Kabaca, Genel Mali Sekreter Turgut Düşova ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik, Ankara Şube Başkanı Şuayip Gül, Batman Şube Başkanı Şeyhmus Kaygusuz, Adıyaman Şube Başkanı Ali Tirpan ve Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz'dan oluşan Petrol-İş heyeti, Ak Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara ile İbrahim Halil Fırat ve Kırklareli Milletvekili Sadettin Mim Solmaz'ı TBMM'deki makamlarında ziyaret etti.

“Faaliyetlerin TPIC'e devredilmesi yanlış”

Ziyaret sırasında, TP Adıyaman, Batman ve Trakya Bölge Müdürlükleri bünyesindeki sahalarda sürdürülen kuyu tamamlama ve sondaj faaliyetleri ile Ankara Genel Müdürlük'te yürütülen sismik faaliyetler ve workover işlerinin kurum dışında ve proje bazlı olarak TPIC'e devredilmesi uygulamasına karşı hazırlanan dosya milletvekillerine sunuldu.

Ziyarette Petrol-İş heyeti, bu faaliyetlerin TP bünyesinden çıkarılmasının bölge ekonomisini, istihdamını ve halkını olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

“Özelleştirmenin önünü açacak”

Ayrıca, bu adımın ülkemizde 1954 yılından bu yana kamu yararı ve ülke ekonomisi için faaliyet gösteren TP'nin küçültülmesi ve zayıflatılması anlamına geleceği belirtildi. Söz konusu işlerin devredilmesinin, TP'nin özelleştirilmesinin de önünü açacağının altı çizildi.

Ziyarette, bölge milletvekillerinden söz konusu uygulamalara ve halkın uğrayacağı zarara karşı hassasiyet gösterilmesi istendi ve destek talebinde bulunuldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız