FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Pazar Günü Çalıştı Ayağından Vuruldu

Çayırova’da bir işçiyi, pazar günü çalıştığı için ayağından vurdular.

9 Nisan 2015 Saat: 10:30
Pazar Günü Çalıştı Ayağından Vuruldu
Pazar Günü Çalıştı Ayağından Vuruldu

İnşaat işçisi olarak çalışan Evren Barış’ın (32) pazar günü çalıştığı inşaatın karşısında oturan Ali Taşkıran tarafından rahatsız edildiği için silahla ayağından vurulduğunu ileri sürdü. Alınan bilgi ve iddialara göre; Çayırova’da bir inşaatta çalışan Evren Barış, 29 Mart Pazar günü çalıştığı inşaata gitti. Barış, burada işini yaparken ‘pazar günü çalıştığı’ gerekçesiyle ayağından vuruldu. Talihsiz işçi Evren Barış başından geçen olayı şöyle anlattı; “29 Mart Pazar günü Çayırova Yenimahalle Fevzi Çakmak Lisesi’nin orada bulunan inşaata çalışmaya gittik.

TEHDİT VE KÜFÜR

Ali Taşkıran isimli biri inşaata gelerek bizlere, ‘Bugün pazar, ben rahatsız oluyorum. 'Çalışmayın’ dedi. Ben de ‘Bizim de yarım saatlik bir işimiz var. Onu bitirip gideceğiz’ cevabını verdim. Ama o bunu kabul etmedi ve ‘Yok, illa ki şimdi gidin’ diye çıkıştı. Harç yaptığımızı ve o işi bitirdikten hemen sonra alandan ayrılacağımızı kendisine aktardık. Yaşanan bu diyaloğun ardından kendisi bizi tehdit ederek küfür etmeye başladı.

ABİSİ SIK DEMİŞ

O küfür edince bende diğer inşaatta çalışan arkadaşlara, ‘Adam küfür ediyor. Burada bir sorun çıkacak. Kalkıp gidelim’ dedim. Aşağı indik. Ali Taşkıran’da silahıyla bizlerin karşısına çıktı. ‘Kim oluyorsunuz bana emir veriyorsunuz’ diyerek bizleri tehdit etti. Kendi evlerinde ve abisi olduğunu öğrendiğimiz biri ‘vur vur, sık sık, ne bekliyorsun, sık, vur’ diyordu. Ali Taşkıran’ı ikna etmeye çalıştım. Ama başaramadım. En son ayaklarımıza doğru sıktı. Bir kurşun sağ ayağıma denk geldi. Olaydan sonra polisler geldi. Beni Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırdılar.

iKİ AY YATACAK

Polis ekipleri inşaatta çalışan arkadaşları ve akrabalarımı ifadeleri alınmak üzere Çayırova Polis Merkezi’ne götürdü. Orada Ali Taşkıran’ın akrabalarıyla benim akrabalarım karşılaşınca kavga ediyor. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen Ali Taşkıran hala yakalanmadı. Biran önce yakalanıp cezasını çekmesini istiyorum. İki ay böyle yatacağım.” Evren Barış’ın annesi Çakal Barış da bir şehit torunu olarak yaşadıkları bu olaya bir anlam veremediklerini ve oğlunu vuran kişinin biran önce yakalanarak gerekli cezayı almasını istediğini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız