FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Paşalılar’a Tramvay Anlatıldı

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek tramvay çalışmaları, bölge esnafına tüm yönleriyle anlatıldı. Esnaf, tramvayın bölgeye değer katacağını söyledi

12 Nisan 2016 Saat: 10:47
Paşalılar’a Tramvay Anlatıldı
Paşalılar’a Tramvay Anlatıldı

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek tramvay çalışmaları, bölge esnafına tüm yönleriyle anlatıldı. Esnaf, tramvayın bölgeye değer katacağını söyledi

Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok noktada devam eden Akçaray tramvay projesi kapsamında Mehmet Ali Paşa Mahallesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda başlayacak alt yapı çalışmaları için bölge esnafı ve vatandaşlar bilgilendirildi. Doğu Kışla Parkı’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Ulaşım Daire Başkanı Mustafa Altay, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, Raylı Sistemler Şube Müdürü Ahmet Çelebi, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Mehmet Ali Paşa Mahallesi esnafı ve vatandaşlar katıldı. Bilgilendirme toplantısında ilk olarak, tramvay hattının geçeceği güzergahların ayrıntılı olarak verildiği simülasyon gösterimi yapıldı.

 

ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI

Simülasyon gösteriminin ardından söz alan Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürü Ahmet Çelebi, Mehmet Ali Paşa Mahallesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yapılacak tramvay alt yapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çelebi, çalışmaların yapılacağı bölgeler ve çalışma tarihleri, trafik akışının sağlanacağı alternatif güzergahları ayrıntılı bir şekilde katılımcılara sunum eşliğinde anlattı.

 

TELEFONLARIMIZ 24 SAAT AÇIK

Sunum sonrasında çalışmalar süresince iletişime geçilebilecek kişilerin telefonlarını sunan Genel Sekreter Yardımcısı Mengüç, “Kafanızda hiçbir soru işareti kalmaması için bilgilendirme toplantılarını düzenliyoruz. Bizler sürekli tramvay çalışması alanlarına olacağız. Herhangi bir şikayetiniz, anlık çözülmesi gereken sorunlarınızda 24 saat bu telefonları arayabilirsiniz. Bölge esnafımızın ve vatandaşlarımızın hayatını zorlaştıracak her türlü sorunun üstesinden gelmek için gerekli tedbirleri alacağız. Mutlaka tramvay inşaatı nedeniyle bazı sorunlar yaşayacağız. Ama birkaç ay sonra esnafımız ve vatandaşımızın hayatı her yönden olumlu şekilde değişecek” şeklinde konuştu.

 

SORU İŞARETLERİ KALMADI

Bölge esnafının sorularını da cevaplayan Genel Sekreter Yardımcısı Mengüç, “Tramvay ile toplu taşımaya bir düzen gelecek. Tramvay hattının geçeceği noktaların bir albenisi olacak. Bir bakıma kentsel yenilenme yaşanacak. Araç trafiği azalacak. Otopark ihtiyacı olan bölgelerde park yerleri için planlarımız hazır. Anlık park etme ihtiyacı için de cepler oluşturacağız. Tramvay hattının olduğu yerlerde vatandaşlar da kaldırımlarda rahatça yürüyebilecek. En az 2 metre genişliğinde kaldırımlar oluşturacağız. Hem alt hem de üst yapının yenilenmesi ile bölgenin çehresi de değişecek. En az 30 yıllık alt yapı ihtiyacı karşılanmış olacak” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız