FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Partiyi Yönetenler Tarihini Bilmiyor

CHP İl Örgütü’nü ziyaret eden eski bakan Ali Topuz, parti yöneticilerine yüklendi. Anadol, “1980 darbesinden sonra partimizi savunamaz hale geldik. Bunun en büyük sebebi partimizi yönetenlerin partimizin tarihini bilmemesidir” dedi

25 Mart 2016 Saat: 09:23
Partiyi Yönetenler Tarihini Bilmiyor
Partiyi Yönetenler Tarihini Bilmiyor

CHP İl Örgütü’nü ziyaret eden eski bakan Ali Topuz, parti yöneticilerine yüklendi. Anadol, “1980 darbesinden sonra partimizi savunamaz hale geldik. Bunun en büyük sebebi partimizi yönetenlerin partimizin tarihini bilmemesidir” dedi

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı ve Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerinde bulunan Ali Topuz, CHP’li eski milletvekilleri Mustafa Özdilek ve Erol Köse önceki akşam CHP İl Örgütü’nü ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanı sıra CHP’li eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya, ilçe başkanları ve il yöneticileri de katıldı. Toplantıda yaklaşık bir buçuk yıldır genel merkezinde haberinin olduğu İmece Platformu’yla ilgili konuşan Kemal Anadol, platformun çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı. CHP’li yöneticilerin parti tarihini bilmediğine de dikkat çeken Anadol “Partimizi yönetenler bizim partimizin tarihini bilmiyor. Bu yüzden partimizi savunamıyorlar” dedi. İmar ve İskan Bakanlığı ve Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yapmış olan CHP’li Ali Topuz ile CHP Grup Başkanvekilliği görevinde bulunan Kemal Anadol önceki akşam CHP İl Örgütü’nü ziyaret etti.


CHP UMUT VERMİYOR
Toplantıda konuşan CHP’li eski milletvekili Mustafa Özdilek, “Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor. 1960 yılından beri Türkiye’deki tüm toplumsal olayların içinde oldum. Ama hiçbir zaman bugünkü dönem gibi bir çaresiz dönem yaşamadık. Bu çaresizliğe karşı tutunacağımız tek dal CHP’dir. Birbirimize bağlılığımızı kesmeden mücadeleye devam etmek zorundayız. Partimizin şuandaki durumu vatandaşı kurtaracak bir umut vermiyor. Ama bu parti bizim. Bu partiyi ayağa kaldırmalıyız” dedi.


KİŞİYE DAYALI ANLAYIŞ
Sözlerini devam ettiren eski milletvekili Mustafa Özdilek, “Sayın Kemal Anadol’un önderliğinde partiyi ayağa kaldıracak bir tüzük programı üzerinde çalışıyoruz. Umarız genel merkez sözünden caymaz. Tüzük ve program kurultayını yapar. Biz de fikirlerimizi ortaya koyarız. Sadece kişilere dayalı bir anlayışla bu partiyi ileri götürmeliyiz. Bunun için yeni bir çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.


HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK
CHP eski milletvekili Kemal Köse, “Ali beylerin bir buçuk yıl önce İstanbul’da başlattıkları programda, partinin şimdi ki çalışanlarının yanı sıra bizim gibi artık eleğini asmış kişileri de bir araya getirmek istiyor. Bununla ilgili bir buçuk yıldır çeşitli toplantılar yaptık. Çok verimli oldu. Bunu da bir kitapçık haline getiriyoruz. Mevcut parti yönetiminin muhalifi ya da yandaşı olarak bu çalışmayı yapmıyoruz. Bu çalışmalarımızı tek sebebi hiçbir beklenti olmadan partimizi daha ileri bir noktaya taşımaktır” dedi.


İMECE PLATFORMU
Eski Bakan Ali Topuz ise İmece Platformunun yaptığı çalışmalardan bahsetti. Anadol, “Bizim platformumuzun adı İmece Platformudur. İmecenin anlamını hepimiz biliriz. Bizim kendimizle ilgili hiçbir düşüncemiz yok. Partimizin gençlerine bir lojistik destek sağlıyoruz. Her yaptığımız işten genel merkezimizi de haber ettik. Platformumuzun yaptığı çalışmalarda Türkiye’nin ve CHP’nin tarihi de yer alıyor. Bizim partimizin tarihini bilmemiz lazım” şeklinde konuştu.


PARTİYİ YÖNETENLER
TARİHİNİ BİLMİYOR

Topuz, “1980 darbesinin üzerinden 36 yıl geçti. 36 yıldır CHP toplum önünde suçlanıyor ve horlanıyor. Partimizle ilgili askerle işbirliği yapmıştır, milleti ezmiştir deniyor. Bunların karşısında CHP’liler bir süre savunmada kalmak zorunda kaldılar. Fakat son dönemlerde bu savunma bile yapılamaz hale geldi. Partimizi bugün yöneten arkadaşlarımızın hemen hemen hepsi yakın tarihimizi bile bilmiyor. CHP’nin hangi süreçlerden geçtiğini bilmiyorlar. Bunların değerlendirilmesini yapacak durumda değiller. Ben bunu genel başkana da söyledim” diye konuştu.


TEK KONUŞMA YAPILMADI
CHP’nin kurultayına da değinen Topuz, “Partimizin özeleştiri yapması gerekiyor. Biz özeleştiri yapmıyoruz. Hatalarımızdan ders çıkarmıyoruz. En basit örnek, 7 Haziran’da bir seçim yapılmış sonra da 1 Kasım’da bir seçim yapılmış Bu iki seçim arasında dağlar kadar fark var. Daha sonra bir kurultay toplamışız. Bu kurultayda seçim sonuçlarıyla ilgili ne genel başkan konuşma yapmış ne de genel başkan adayları konuşma yapmamış. Bir platform etrafında toplanarak özeleştiri yapmamız gerekiyor. Hatalarımızdan ders çıkarmamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız