FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Partilileri Değil Gazetecileri Savcılığa Verdim

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Hurşit Güneş, bazı yerel gazetelerde hakkında sürekli olumsuz haberler çıktığını söyledi. Güneş, haberlerin bazı partililer tarafından gazetelere servis edildiğini iddia ederek, “Parti içi kavga büyüm

13 Mayıs 2015 Saat: 10:10
Partilileri Değil Gazetecileri Savcılığa Verdim
Partilileri Değil Gazetecileri Savcılığa Verdim

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Hurşit Güneş, bazı yerel gazetelerde hakkında sürekli olumsuz haberler çıktığını söyledi. Güneş, haberlerin bazı partililer tarafından gazetelere servis edildiğini iddia ederek, “Parti içi kavga büyümesin diye partilileri değil, bu haberleri yapan gazetecileri savcılığa şikâyet ettim” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısı öncesi il yönetimi ve basın mensuplarıyla bir ara geldi. Konuşmasına siyasi geçmişini anlatarak başlayan Güneş, 1980 yılından sonra Kocaeli’de siyasete girdiğini ifade etti. Daha önceki seçimlerde de milletvekilliği için adaylığını koyduğunu ifade eden Güneş, büyük metropollerde CHP’li belediyelerinin olduğunu ancak Kocaeli’de olmamasının üzüntü yarattığını dile getirdi.


GAZETECİLERİ ŞİKÂYET ETTİM
Son yıllarda yerel medya düzeyinde hakkında sürekli olumsuz haberler çıktığının altını çizen Hurşit Güneş, yapılan bu haberlerin planlı olarak servis edildiğini iddia etti. Güneş, “Benim hakkımda çok olumsuz haber çıkarttırdılar. Hatta bazı partililerim gazetelere giderek beyanat verdi. Bu haberleri kendileri servis etti. Ben parti içerisindeki kavga büyümesin diye partilileri şikâyet etmek yerine gazetecileri savcılığa şikayet ettim” diye konuştu.


KÖLELEŞTİRİLİYORLAR
Geçtiğimiz yıl meydana gelen ve hafızalara kazınan 301 maden işçinin hayatını kaybettiği Soma faciasına da değinen Güneş, “Soma olayı iş güvenliği olayı değildir. Soma olayı köylünün köleleştiğini gösteren bir geçektir. İnsanlar köyde aç kalacaklarına madene girip ölmeyi tercih ediyorlar. İnsanlara bu dayatılıyor. Köle rejiminde insanlar asgari ücrete çalıştırılıyor. Soma gerçeği önümüzde hala durmaktadır” diye konuştu. Güneş 17-25 Aralık operasyonlarına da değinerek eleştirilerde bulundu.


HDP’NİN MECLİSE GİRMESİ
7 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi partisinin geçirdiği ön seçim sürecini değerlendiren Güneş, Kocaeli’de ön seçim yapılması için çalıştığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bile ön seçime girdiğini ifade eden Güneş, Kocaeli’de ön seçim yapılmamasından dolayı üzüntü duyduğunu ifade eti. Güneş ayrıca HDP’nin parlamentoda olması ile ilgili konuşarak, “HDP’nin parlamentoya girmesi olumludur. Türkiye’nin doğusundan yoğun oy alıp o bölgeyi mecliste temsil etmeleri olumludur” dedi.


VEKİL OLMAYAYIM AMA…
Kocaeli’de siyaset yapmaya devam edeceğinin altını çizen Hurşit Güneş, “Milletvekilliği benim için bir araçtır. Ben siyaseti sosyal adaletin sağlanması için yaparım. Bizler tarihe ve topluma karşı duyarlıyız. CHP köklü bir partidir. Ben milletvekili olmayayım ama CHP iktidar olsun. CHP üyesi olmaktan kıvanç duyuyorum. Vekillik için şans gerekir, profesörlük için dirsek çürütmek gerekir. Hedefimiz CHP’yi Kocaeli’de artık güçlü bir hale getirmek olmalıdır. Kendimizi buna odaklamayız” şeklinde konuştu.


VEKİL SAYISI ARTACAK
Başarı grafiğinin Kocaeli’de yükseltilmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, “Bizim bu seçimlerde milletvekili sayımızı arttırmamız gerekiyor ve arttıracağız. Eğer sayıyı arttırırsak AKP’nin hegemonyasını kırmış olacağız. Kocaelililer daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Bu seçimlerde iyi çalışarak başarı grafiğimizi yükselteceğiz. Ben her zaman CHP’nin kurumsal kimliğinin arkasındayım. CHP Kocaeli’de iktidar olmalı. Aktif olarak CHP içerisinde siyasete devam edeceğim.” şeklinde konuştu. Güneş’in konuşmasının ardından il yönetimi basına kapalı haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız