FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.6° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Parkomatlar 1 Hafta Ücretsiz

Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, Parkotomat firmasıyla yaptıkları ihalenin iptal edilmesiyle ilgili, “Ödeme şartlarına uymadılar” dedi.

9 Şubat 2016 Saat: 19:14
Parkomatlar 1 Hafta Ücretsiz
Parkomatlar 1 Hafta Ücretsiz

Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, Parkotomat firmasıyla yaptıkları ihalenin iptal edilmesiyle ilgili, “Ödeme şartlarına uymadılar” dedi. Yazıcı, parkomatları Belde A.Ş.’nin işleteceğini ifade ederek, “Yapılanmamız 1 hafta sürebilir. Bu süre içerisinde vatandaşlardan ücret alınmayacak” diye konuştu

ÖDEME ŞARTLARI 
Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit şehir merkezinde bulunan 9 caddede parkomat işi yapan Parkotomat firması ile sözleşmeyi fesih etmesinin ardından Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, gazetemize bazı değerlendirmelerde bulundu. Yazıcı, şirketin özeme yükümlülüklerini yerine getirmediği için sözleşmenin iptal edildiğini ifade ederek, “Bundan sonraki süreçte parkomatları Belde A.Ş. olarak biz işleteceğiz” diye konuştu. 


SEBEP TARTIŞMA DEĞİL 
Yazıcı, Parkotomat’la sözleşmenin feshedilmesinin sebebinin firma ile vatandaşlar arasındaki tartışma olmadığını kaydederek, “Kimi zaman vatandaş ücret ödemek istemedi ve bazı tartışmalar yaşandı. İleriki dönemlerde ise bu tartışmalar son buldu” dedi. Yazıcı, yol kenarı parklanmasına karşı yürütmeyi durdurmanın da söz konusu olmadığına vurgu yaparak, “Karar sadece trafiğin sıkıntılı olduğu yerler için” ifadelerini kullandı. 


ÖDEME YAPMAYIN 
Yazıcı, Parkotomat’a noter arayıcılığıyla iptal kararını gönderdiklerini ifade ederek, “Kararın dün ellerine ulaşması gerekiyordu. Yani, bnugünden itibaren park eden vatandaşlardan ücret alamazlar. Bizim de sistemi kurmak için yaklaşık 1 hafta zamana ihtiyaç var. Bu süre içerisinde vatandaşlardan ücret talep edilmeyecek. Halkımıza da çağrı yapıyorum; ücret isteyenlere ödeme yapmasınlar” dedi. 


PARK NEDEN PAHALI? 
Park ücretlerinden şikayet eden vatandaşlara da seslenen Yazıcı, “Yol kenarı park ücretlerinin pahalı olması çok doğal. Çünkü yol üzeri parkın kısa süreli olmasını sağlamak için tarife diğer park ücretlerine göre yüksek. Yol üzeri parkın sebebi, insanların kısa sürede ihtiyaçlarını karşılamaları ve araçlarını yoldan almaları. Aksi olursa araçlar günlerce orada kalabilir” ifadelerini kullandı. 


Şirketten suç duyurusu
Belde A.Ş. ile Parkotomat arasındaki sözleşmenin feshedilmesinin ardından şirket, suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, çalışma hürriyetinin engellendiği, kira sözleşmesi ile teslim alınan alana girişin engellendiğini iddia edildi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız