CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.08° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

PAKMAYA HOLDİNG ÖNÜNDE EYLEM !

Kocaeli, Düzce ve İzmir de bulunan fabrikalarında 560 civarında işçiye sahip olan Pakmaya Fabrikası tarafından işten çıkartılan 14 işçi için İstanbul da bulunan Holding binası önünde 17 gündür eylem y

10 Nisan 2013 Saat: 16:32
PAKMAYA HOLDİNG ÖNÜNDE EYLEM !
PAKMAYA HOLDİNG ÖNÜNDE EYLEM !

Kocaeli, Düzce ve İzmir de bulunan fabrikalarında 560 civarında işçiye sahip olan Pakmaya Fabrikası tarafından işten çıkartılan 14 işçi için İstanbul da bulunan Holding binası önünde 17 gündür eylem yapıyor. İşten çıkartılan işçiler tek isteği, işlerinin başına geri dönmek.

Düzce, İzmir ve Kocaeli’de toplamda 14 kişiyi işten çıkartan Pakmaya Fabrikası’na tepkiler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Üç merkezde işçilerle birlikte greve başlayan Tek Gıda İş Sendikası yetkilileri 17 gündür aynı zamanda Pakmaya’nın İstanbul da bulunan Holding binası önünde de eylem düzenledi. Tek Gıda İş İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Durdu, işverenin sendikaya işçilerin üye olmaya başlaması ile birlikte işçi kıyımına başladığını söyledi.

PAKMAYA, ANAYASAYI ÇİĞNİYOR
Düzce de dört, İzmir de dört ve Kocaeli de altı işçini işten çıkartıldığını belirten Tek Gıda İş İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu, anayasanın güvence altına altığı sendikalı olmanın önüne geçmek için iş huzurunu bozmak adı altında sendikayı destekleyen işçiler fabrikadan çıkartıldı. Durdu, “Tutanak tutup işçilerin iş haklarını fes ettiler. Pakmaya sendikalı olmayı engelleyerek anayasa suçu işliyor. Sendika olarak farbikaların önlerinde çadır kurarak mücadelemize devam edeceğiz, gerekirse çalışma durdurulmasına kadar gidecek” dedi.

[gallery link="file"]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız