CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

PAKMAYA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU...

Tek Gıda İş Sendikasının yöneticileri Kocaeli Adliyesine giderek Pakmaya Yönetim Kurulu Üyeleri, Fabrika Müdürleri ve formenler hakkında sendikal hakları engelledikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulu

29 Mart 2013 Saat: 17:40
PAKMAYA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU...
PAKMAYA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU...

Tek Gıda İş Sendikasının yöneticileri Kocaeli Adliyesine giderek Pakmaya Yönetim Kurulu Üyeleri, Fabrika Müdürleri ve formenler hakkında sendikal hakları engelledikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan sendikanın İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu fabrika yöneticilerine adeta ateş püskürdü.

Yaklaşık bir buçuk aydır Tek Gıda İş Sendikası`nın örgütlenme çalışmasının devam ettiği ve 199 çalışanın bulunduğu Köseköy Pakmaya Fabrikası`ndan 4, Düzce’den 4 ve İzmir’den 6 işçinin işine son verilmesi üzerine başlayan eylemler devam ederken Tek Gıda İş Sendikasının yöneticileri Kocaeli Adliyesine gelerek Pakmaya Fabrika Yönetim Kurulu Üyeleri, fabrika Müdürleri ve Formenler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesi ve Anayasal hakları ihlal ederek sendikal hakları engelledikleri iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Tek Gıda İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu yaptığı basın açıklamasında fabrikalar sendikayı kabul edene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayarak, Pakmaya yöneticilerinin istifaya zorladığı işçileri altın ve kömürle kandırdığını iddia etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız