CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

P&G'DE SERTİFİKA HEYECANI

P&G Türkiye Gebze fabrikası, çalışanlarının daha mutlu ve sağlıklı olmasına ortam yaratarak ‘Vibrant Living Sertifikası’ alabilen 2’nci fabrika oldu. P&G, çalışanlarının hayatlarını daha sağlıklı, ene

11 Mart 2013 Saat: 18:51
P&G'DE SERTİFİKA HEYECANI
P&G'DE SERTİFİKA HEYECANI

P&G Türkiye Gebze fabrikası, çalışanlarının daha mutlu ve sağlıklı olmasına ortam yaratarak ‘Vibrant Living Sertifikası’ alabilen 2’nci fabrika oldu.

P&G, çalışanlarının hayatlarını daha sağlıklı, enerjik ve mutlu kılmak için yarattığı ‘Vibrant Living’ programı kapsamında Gebze tesislerini sertifikalandırdı. P&G Gebze fabrikası bağlı bulunduğu CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinin 2. Vibrant Living Sertifikalı tesisi oldu.

Çalışanları, markaları ve değerleri ile bir bütün olan, tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklananProcter & Gamble (P&G), kendi bünyesinde çalışanların daha mutlu, sağlıklı ve başarılı olabilmeleri için gösterdiği özeni aldığı belgeyle kanıtladı. Vibrant Living programını 2009’dan beri Gebze’deki tesislerinde uygulayan P&G, bu konudaki başarıları ile CEEMEA bölgesinin ikinci Vibrant Living Sertifikalı üretim tesisi olma özelliği de kazanmış oldu. Vibrant Living, P&G’nin çalışanların hayatlarını daha sağlıklı, enerjik ve mutlu kılmak için yarattığı çok kapsamlı bir program olarak dikkat çekiyor.

P&G Gebze Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü Berna Yener Aksu, CEEMEA bölgesinin ikinci sertifikalı tesisi olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını dile getirerek; “P&G olarak, çalışanlarımız bizim en kıymetli varlığımız. Onların memnuniyetlerini de başarımız için en önemli kriterlerden biri olarak görüyoruz. Fabrikamız tarafından hayata geçirilen; fitness ve diyetisyen programları, göz taraması, şeker ölçümü, stres seminerleri gibi uygulamalarla sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve sağlıklı ofis ortamı gibi imkanlar sunarak, onların motivasyonlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarımızın mutluluğu ve başarısı için gerçekleştirdiğimiz tüm uygulamalarla, bölgemizdeki 2. Vibrant Living Sertifikalı fabrikası olarak ödüllendirilmekten dolayı da son derece mutluyuz.” dedi.

Mutlu ve sağlıklı çalışan için çeşitli aktiviteler düzenleniyor

Program, Gebze fabrikasındaki tüm P&G çalışanlarını kapsarken, bu kapsamda göz taraması, kemik yoğunluğu ve şeker ölçümü, karbonmonoksit ölçümü, kardiovasküler risk taramalarından stres seminerlerine, fitness ve diyetisyen programlarından, yemek menülerinin düzenlenmesi ve futbol turnuvalarına kadar, çalışanların gönüllü olarak katıldıkları çok geniş bir yelpazede aktiviteler sunuyor. Program aynı zamanda çalışanların ailelerine de uzanarak hayatlarına dokunacak sosyal aktivitelere de sponsor oluyor. Bu kapsamda Yunus Gösterisi, Aile Piknikleri, Çocuk Tiyatrosu ve Çocuk Resim Yarışması gibi aktiviteler düzenliyor. Program sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam stili ve sağlıklı ofis ortamı olarak üçe ayrılıyor. Her öğünün besin değerlerinin verilmesi, şirket bünyesindeki spor salonlarının yenilenmesi langırt, masa tenisi gibi çalışma aralarında çalışanların rahatlamalarını sağlayacak aktiviteler, ergonomi seminerleri program dahilindeki aktivitelerden sadece birkaçı olarak göze çarpıyor.

39 kişi sigarayı bıraktı, fiziksel hareketlilik arttı

2012 yılında yapılan aktivitelere katılımlara bakıldığında, 450’den fazla çalışanın aktif olarak programa katıldığı görülüyor. Program çerçevesinde 2009 yılından beri 39 kişi sigarayı bırakırken, iş ortamında fiziksel hareketliliğin de %10 arttığı belirlendi. 2012 yılında inşaa edilen futbol sahası ile de fabrika büyesinde birçok spor aktivitesi düzenlenebiliyor. P&G Türkiye bünyesindeki Gebze tesisleri, alınan Vibrant Living Sertifikası ile şirketin belirlemiş olduğu üstün standartlara ulaştığını da göstermiş oldu. P&G, bundan sonraki dönemde çalışanlarının daha sağlıklı, daha enerjik ve daha mutlu olmasını hedefleyecek adımlar atmaya devam edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız