FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak22.93° C / 24° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Özzeren CHP'ye Geçti

Geçtiğimiz günlerde DSP'de il başkanlığı görevinden istifa eden Hayati Özzeren, CHP'ye üye oldu.

16 Nisan 2016 Saat: 10:36
Özzeren CHP'ye Geçti
Özzeren CHP'ye Geçti

Geçtiğimiz günlerde DSP'de il başkanlığı görevinden istifa eden Hayati Özzeren, CHP'ye üye oldu.

CHP’ye üye olan 9 yeni isme İzmit İlçe binasında düzenlenen törenle rozet takıldı. Rozet takma törenine CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve partililer katılım gösterdi. CHP’nin yeni üyeleri, DSP Eski İl Başkanı Hayati Özzeren, DSP Eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Bagan, emekli Orman Mühendisi Mustafa Zengin, eski Futbolcu Halil Eray Başaran, iş adamı Muzaffer Uysal, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman, Deniz Özkan, Gülten Özkan, Sonay Tuna rozetlerini İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekili Haydar Akar, İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve ilçe yöneticisi Ali Kuyumcu tarafından aldılar.

 

ÜYE OLMA ONURU

Rozet takma töreninden önce konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ” Bugün bizimle yol arkadaşlığı yapmak isteyen, arkadaşlarımızla buluşuyoruz.. Genellikle siyasal partiler transferlerini, üye geçişlerini hep seçim öncesinde yapardı. Bu arkadaşlar önümüzde herhangi bir seçim yokken, sadece dava uğruna partimizde üye olma onuruyla bizleri buluşturdular. Ben ilçe başkanı olarak gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir günlük üye de dahil olmak üzere CHP’de benim kadar, il başkanı kadar, genel başkanına ve Mustafa Kemal Atatürk kadar hissesi var bu partide. Çünkü biz Kuvayı Milliye ruhuyla kurulmuş bir partiyiz” şeklinde konuştu.

 

DURUM İYİ DEĞİL

Küçükkaya’nın ardından konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ”Yakinen tanıdığımız, uzun süre Kocaeli politikasında birlikte hareket ettiğimiz ayrı siyasi partilerde dahi olsak, farklı düşünmediğimiz ülke sorunlarının aynı gözle gördüğümüz arkadaşlarımızı, görmekten gerçekten mutluyum. Arkadaşlarım geliş sebebi bir yere gelmeye yönelik değil. Artık Türkiye’ nin gittiği durum, iyi değil. Fakat bu CHP’nin sorunu olmaktan çıktı bir ülke sorunu haline geldi. Bu neden biz bu konuda duyarlı olan bütün arkadaşlarımızın üye sahip çıkmak için birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Arkadaşlarımız kendi evlerine geldiler” ifadelerini kullandı.

 

DUR DİYECEĞİZ

Sarıbay’ın ardından konuşan Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; ”Arkadaşlarımızın CHP ailesine katılma kararı vermesi bizi mutlu etti.  Türkiye’nin hızla otoriterleşen bir rejime doğru evrildiğini birlikte görüyoruz. Cumhuriyetin temel ilkelerinden hızla uzaklaştığını, birlikte görüyoruz. Buna karşı bizim gibi düşünen Atatürk’ün ilkelerinin doğrultusunda siyaseti hedeflemiş herkesin, bölünmeden, parçalanmadan, CHP’de buluşması gerektiğine inanıyorum. Biz bu birlikteliği sağlayabilirsek, bu güce karşı güçlü bir cephe oluştururuz. Hepimiz birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Burası sizin eviniz. CHP ailesinin birer ferdi olacaksınız. Hem kentimizdeki bu geri gidişe dur diyeceğiz hem de Türkiye’deki geri gidişe dur demek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

 

AYAKKABILARA KORUMA

Akar konuşmasında geçtiğimiz gün kentimize gelerek Yeni Cuma Camii’nde yoğun güvenlik önlemleri altında Cuma Namazı’nı kılan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirerek,” Rahmetli Erdal İnönü korumalarını atlatarak Kızılay’da tek başına dolaşan bir devlet adamıydı. Bugün geldiğimiz noktada kadere inanan, dine inanan insanların aslında korumalara hiç ihtiyaç duymaması lazım. Eğer inancımız kuvvetliyse hepimizin alın yazısı yazılmış demektir. O zaman bu kadar korumaya falan gerek yok. Ayakkabıların başına bile koruma dikmeye gerek yok. Biz iktidara geldiğimizde emin olun sokaktaki birer vatandaş gibi dolaşacağız sokaklarda. Korumaya da ihtiyacımız olmayacak.”

 

SAPMA YOK

CHP’de olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren DSP Eski İl Başkanı Hayati Özzeren, “Demokrasi mücadelesi veren, özgürlük, emekten yana olan mücadelede bundan sonra CHP’de yer alma kararı aldım. İdeolojiden falan bir sapma yok. CHP tüzüğünde de zaten CHP’nin çağdaş, demokratik sol bir parti olduğu açıkça belirtiliyor. Rahmetli Ecevit’te CHP’nin genel başkanlığını yapmış bir şahsiyet. Bundan sonraki gücümüzü CHP için çaycılığından il başkanlığına, genel başkanlığına kadar her görevi elimizden geldiği kadar yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız