FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur14.54° C / 14.54° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Özel Harekat Görevlilerinin Çocuklarına Bisiklet

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Mardin ve Diyarbakır’a İzmit’ten görevli olarak giden özel harekat görevlilerinin çocuklarına destek olmak amacıyla 45 bisiklet dağıttı

13 Temmuz 2016 Saat: 18:51
Özel Harekat Görevlilerinin Çocuklarına Bisiklet
Özel Harekat Görevlilerinin Çocuklarına Bisiklet

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Mardin ve Diyarbakır’a İzmit’ten görevli olarak giden özel harekat görevlilerinin çocuklarına destek olmak amacıyla 45 bisiklet dağıttı

Mardin  ve Diyarbakır’da son bir yıldır görev yapan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin çocuklarına, düzenlenen törenle İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından bisiklet dağıtıldı. Törene Başkan Nevzat Doğan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ziynettin Sağlam, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İl Emniyet Özel Harekat Şube Müdürü Rıfat Dölcü, meclis üyeleri Cemil Kanpara, Haluk Akgün ve aileler katılım gösterdi.

 

BİZDEN AYRI KALIYOR

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Törende Diyarbakır’da görev yapan özel harekat polisinin kızı Sude Akın, Başkan Doğan’a kısa bir teşekkür konuşması yaptı.  Törende konuşan İl Emniyet Özel Harekat Şube Müdürü Rıfat Dölcü şunları söyledi: “Yaklaşık bir yılı aşkın süredir görev yapmaktayız. Vatan ve milletimizin bekası için üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Belki bir kısım vatandaşlarımızın gözünde kahraman olarak görünüyoruz. Ama asıl kahramanlar ailelerimizdir. Kolay kolay herkesin katlanmayacağı hayatı sürmek durumunda kalıyorlar. Çocuklarımız bizden ayrı kalmak zorunda kalıyorlar. Böyle bir ortamda çocuklarımızı düşündüğü, babalarının yokluğunda böyle ince bir düşünce için başkanımıza teşekkür ediyoruz.”


SİLİP SÜPÜRÜYORLAR
Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise “Bugün burada rahatlık içerisinde özgürce konuşabiliyorsak, al bayrağımız özgürce yükseklerde dalgalanabiliyorsa, ezanlarımız özgürce okunuyorsa, rahat nefes alabiliyorsak bunun mutlaka sağlayanları vardır. Bugün söylediklerimizin bir tanesi için çırpınan bir sürü insan var. Sınırlarımızda, doğu bölgelerimizde sessiz sedasız bizim için kendini siper eden kahramanlarımız var. Sur’da ki çatışmalar döneminde orada bulunduk. Sur’a giden tek belediye başkanıydım o dönem. Sizlerin eşleri ve kardeşleri, kahramanlarımızın mücadelesini gözümle canlı gördüm. Onlarla sarıldık, dertleştik. Ve onlar gerçekten kahramanlar. Karşılarında kimse duramaz ve duramadı da. Silip süpürüyorlar” dedi.


GÖRÜNMEZ KAHRAMANLAR
Başkan Doğan son olarak şunları söyledi: “Onların fedakarlıkları mutlaka Allah’ın katında farklı değerde. Bir de görünmez kahramanlarımız var. Onlar işte burada. Aileler, çocuklar, analar ve babalar görünmez kahramanlardır. Duygusal yokluk çekiyorlar, endişe duyuyorlar. Bayrak, vatan ve ezan sevgisi, hanımefendi ve yavrularımızın gönlünde çok daha üst düzeyde olduğu için Allah onlara sabrını veriyor. Biz Türk milleti olarak sizlere minnettarız. Bugün sembolik hediye dağıtımı yapıyoruz. Buna benzer jestler yaptık. Biz de dua ediyoruz demek için yapıyoruz. İhtiyaç olduğu için değil. Vatan, millet adına şimdiye kadar verdiğimiz tüm şehitlerimize dua ediyorum. Ne güzel ki öyle bir kahramanın eşi, çocukları, annesi ve babası olmak.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız