FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ÖLDÜRÜLEN 3 PKK'LIYLA İLGİLİ ŞOK DETAY

Paris’teki suikasta ilişkin ilk otopsi sonuçları ortaya çıktı. 7.65’lik bir silahla vurulan 3 PKK’lı kadından birinin kafasından 4, diğerlerinin 3’er kurşunla öldürüldüğü anlaşıldı. New York Times, as

12 Ocak 2013 Saat: 11:25
ÖLDÜRÜLEN 3 PKK'LIYLA İLGİLİ ŞOK DETAY
ÖLDÜRÜLEN 3 PKK'LIYLA İLGİLİ ŞOK DETAY

Paris’teki suikasta ilişkin ilk otopsi sonuçları ortaya çıktı. 7.65’lik bir silahla vurulan 3 PKK’lı kadından birinin kafasından 4, diğerlerinin 3’er kurşunla öldürüldüğü anlaşıldı. New York Times, asıl hedefin Cansız olduğunu diğer iki kadının yanlış yerde, yanlış zamanda bulunduğunu yazdı.

Paris’te önceki gün aralarında PKK kurucularından Sakine Cansız’ın da bulunduğu 3 PKK’lı kadının öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor. Saldırının gerçekleştiği dairede 11 saat boyunca inceleme yapan polis ekipleri de binadan ayrıldı. Fransız makamları tarafından olayın soruşturmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ilk otopsi sonuçları basına sızdı. AFP’nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ettiği diğer iki kadının kafalarından 3’er kurşunla öldürüldüğü belirtildi.

SUİKAST SİLAHI 7.65

Polis kaynaklarından olay yerine ilişkin detaylar da geldi. Kadınlardan ikisi bir sehpanın ayaklarının arasında, üçüncüsü ise bir kanepenin yanında uzanmış halde bulundu. Kullanılan silah ya da silahların ise 7.65 mm kalibrede olduğu belirtildi. Liberation Gazetesi de 7.65 mm’lik “otomatik silah” vurgusunu yaparken, gazeteye konuşan bir terörle mücadele uzmanı, “Kadınlar kapıyı, tanıdıkları ya da tanımadıkları (postacı gibi) biri geldiği için kendileri açmış olmalı” yorumunu yaptı.

PARALAR YERİNDE

Polis, kadınların kıyafetleriyle ilgili de ilginç bilgiler verdi. Kıyafetin özel bir yerden gelmiş ya da bir yere gitmek üzere özenli olduğu kaydedildi. Odada, içindeki kıyafetler özenle katlanarak dizilmiş bir valiz olduğuna dikkat çekildi. İçlerinde para ve cep telefonları bulunan el çantalarının alınmamış olması ise hırsızlık ihtimali olmadığının kanıtı olarak değerlendirildi.

‘HEDEF CANSIZ’DI’

New York Times gazetesi, Paris’te hedefin Sakine Cansız olduğunu, diğer iki Kürt aktivistin ise yanlış zamanda yanlış yerde oldukları için kurban gittiklerini ileri sürdü.

‘İNFAZDA ÜÇ ŞÜPHELİ’

Guardian Gazetesi, “Paris’teki üçlü cinayet Türkiye’nin Kürtlerle barış görüşmelerine gönderilen bir sinyal miydi?” sorusunu sordu. 3 şüpheli üzerinde duran gazete, geçmişte Kürtlerin hem kendi iç hesaplaşmalarında, hem de Türkiye’deki “derin devlet” ya da orduyla bağlantılı milliyetçilerin tetiğini çektiği yargısız infaz kurşunlarıyla kayıplar verdiğini ileri sürdü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız