FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Okullardan 1 ton elektronik atık

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün sürdürdüğü elektronik atık toplama projesine, Kuvayi Milliye İlkokulu ve Cebir Koleji, 1 ton elektronik atıkla katkı sundu

11 Mart 2015 Saat: 15:32
Okullardan 1 ton elektronik atık
Okullardan 1 ton elektronik atık

İzmit Belediyesi’nin çevreyi korumaya yönelik çalışmalarına okullarda destek oluyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sürdürülen elektronik atık toplama projesine, Kuvayi Milliye İlkokulu ve Cebir Koleji 1 ton atık ile destek oldu. Söz konusu okullar, çok sayıda bilgisayar kasası, monitör ve klavyeyi, İzmit Belediyesi yetkililerine teslim etti. Okul yetkilileri, İzmit Belediyesi tarafından okullarda verilen çevre eğitimlerinden çok etkilendiklerini belirterek, “İzmit Belediyesi’nin uzun yıllardan beri sürdürdüğü geri dönüşüm çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz.

 

OKULLARDAN BÜYÜK DESTEK
Atık kağıt, bitkisel atık yağ, atık pil, elektronik atık kontrolsüz şekilde doğaya atıldığında çevre kirliliğine neden olmaktadır. Çevre hepimizin ve korunmasına da hepimizin destek olması gerekiyor” dedi. Belediye yetkilileri de elektronik atıklar içindeki civa, magnezyum gibi ağır metallerin çöpe atılması halinde suyun, toprağın ve havanın kirlendiğini hatırlatarak, “Bu projelere en büyük desteği, eğitim kurumlarından görmek bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu. 4 yıl içinde toplanan 95 ton elektronik atığın 50 tonunun eğitim kurumlarından temin edildiği kaydedildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız