FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.16° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Öğretmenlik Kutsal Bir Meslektir''

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirtti.

22 Kasım 2014 Saat: 13:31
''Öğretmenlik Kutsal Bir Meslektir''
''Öğretmenlik Kutsal Bir Meslektir''

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirtti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu kaydeden Güzeloğlu, şu ifadeleri kullandı: “Öğretmenlik, insan olma erdem ve onurunun hazırlayıcısı bir meslektir. Bu bağlamda öğretmenlerimiz, öğrencilerin hayatı kucaklaması noktasında daima yol gösterici olmuştur. Dizelerde anne ve baba gibi tanımlanan öğretmenlerimiz; kişiliğimizi, hayata bakışımızı, düşüncelerimizi etkileyen, en az anne ve babamız kadar değerli insanlar olmuşlardır. Bu nedenle insanlık tarihinin her döneminde öğretmenlerin yeri ayrıdır. Yüce dinimizde de öğrenmek ve okumak ilk ve en önemli emirdir. Öğretmenlerimiz her anlamda eli öpülesi, her açıdan takdir edilesi insanlardır. Bir harf öğretene, bireyi cahillikten kurtararak aydınlığa ulaştırana 40 yıl köle olma kavramı bunun en büyük göstergesidir.


ATATÜRK’ÜN SÖZÜ
Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk; ‘Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir. Bu bağlamda öğretmenlerimizin ülkemizin büyük yürüyüşünde önemli bir yeri ve rolü vardır. Unutulmamalıdır ki, ülkemiz küresel ölçekte ve bölgesinde sahip olduğu dinamikleriyle birlikte hızlı bir şekilde büyüme kaydetmektedir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık düzeyini aşmak olarak hedeflediği tanıma her zamankinden daha yakınız. Bu kapsamda en büyük umudumuz ve beklentimiz, eli öpülesi öğretmenlerimizin çocuklarımızı geleceğin Türkiye’sine en iyi şekilde hazırlamalarıdır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız