FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.06° C / 20° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Öğretmenler Birincilik için Yarıştı

Darıca'daki hayvanat bahçesinde öğretmenler, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı öncesinde oryantiring yarışmasında birinci olmak için kıyasıya yarıştı

31 Ağustos 2016 Saat: 15:19
Öğretmenler Birincilik için Yarıştı
Öğretmenler Birincilik için Yarıştı

ÖĞRETMENLER YARIŞTI

İstanbul Kartal'da bir özel okulda görev yapan öğretmenlere, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı öncesi Darıca'da bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkında oryantiring yarışması düzenlendi. Öğretmenler, etkinlik kapsamında hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlarla ilgili verilen soruları doğru cevaplamak için kıyasıya yarıştı. Mavi ve turuncu olmak üzere iki takıma ayrılan öğretmenlerden mavi takım, turuncu takımı 20-11 gibi farklı bir skorla yenerek yarışmanın birincisi oldu.

BAŞARDIK MUTLUYUZ

Yarışmayı kazanan mavi takımda yer alan öğretmenlerden Süleyman Ciner ve Tuğçe Baran, "Eğlenceliydi ama biraz yorucuydu. Ve tamamen takım işiydi. Başardık mutluyuz. Okulumuzun birincisi olduk. Çocuklar için çok motive edici bir oyun olacağını düşünüyorum. Hem fiziksel, hem eğitici hem de hayvanlarla iç içe olan ve aynı zamanda da hayvanların doğal yaşamını öğretici bir oyun olduğunu düşünüyorum" dedi.

ÖĞRETMENLERİN İLK DENEYİMİ

Oryantiring yarışları ile ilgili bilgiler veren Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı Eğitim ve Pazarlama sorumlusu Arif Güler, "Oryantiring yarışları parkımızda her yıl düzenlediğimiz yarışlardan bir tanesi. Buraya gelen takımlar, bu yarışla birlikte öncelikle takım olma ruhunu kazanmış oluyor. Yarışın içeriği, parkımızda bulunan hayvanların barınaklarının her birinin üzerlerinde tanıtım tabelaları var. “ dedi

ÇOK MUTLU OLDULAR

Güler, “Bu tabelalar üzerinde yazan bilgileri başlangıç noktasına en çabuk getiren arkadaşlar en yüksek puanı alıyorlar. Bu yarışların amacı, burada ki çocukların hem hayvanlar hakkında hem de hayvanların yaşam alanları, beslenme şekilleri hakkında bilgi edinmesi ve takımdaşlık ruhu kazanması. Bunu her yıl belirli dönemlerde yapıyoruz. Bugünde öğretmenlerimizle yaptık. Öğretmenlerimiz ilk defa bu deneyimi kazandılar. Biraz yoruldular ama gayet mutlu oldular" şeklinde konuştu.

PARKURUN DETAYLARI

Hayvanat bahçesinde düzenlenen oryantiring yarışmasının parkuru hakkında detaylar veren Güler, "Parkımızın belirli bir bölgesini başlangıç noktası olarak belirliyoruz. Başlangıç noktasında yarışmacı arkadaşlara birer harita veriyoruz. Bu haritalar parkımızın haritası. O harita üzerinde ki hayvanla ilgili sorumuzu da verdikten sonra yarışmacılar gidecekleri alanı ve bulundukları yeri işaretliyorlar. Bulundukları alandan gidecekleri alana başlama düdüğü ile birlikte en kısa sürede ulaşıp, cevabı yazıp ve tekrar en kısa sürede getiren ekibe en yüksek puanı veriyoruz. Toplamda en yüksek puanı alan grup birinci olarak parkımızdan ayrılıyor" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız