FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

O günler, büyük acı büyük keder…

İzmit Belediyesi, 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünde gerçekleştirdiği sergi ile depremdeki felaketi tekrar gözler önüne serdi.

14 Ağustos 2014 Saat: 12:15
O günler, büyük acı büyük keder…
O günler, büyük acı büyük keder…

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 15. yıldönümünde her yıl olduğu gibi bu yılda İzmit Belediyesi önünde depremin hemen ardından çekilen felaket fotoğrafları sergilendi. Sergi açılışına İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Elgin, meclis üyesi Aykut Bozkurt, jeofizik mühendisi Mehmet Faruk Küçük ve jeoloji mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş katıldı. 250 fotoğrafın yer aldığı sergiyi gezenler duygu dolu anlar yaşadı. Fotoğraf sergisi Cumartesi Günü’ne kadar İzmit Belediyesi önünde açık kalacak.

50 BİN ÖĞRENCİYE DEPREM EĞİTİMİ

Sergi açılışında konuşan İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Elgin ‘Biliyorsunuz 1999 depreminin üzerinden 15 yıl geçti. Bugünkü fotoğraf sergimizin gayesi bu acıları yeniden hatırlatmak değil. Ama maalesef deprem kuşağında yaşadığımız bu kentte bunları da unutmamamız lazım. Bizler İzmit Belediyesi olarak yapılması gereken en önemli şeyin eğitim olduğunu biliyoruz ve şu an okullarımızda 50 bine yakın çocuğumuza deprem eğitimi verdik.

DEPREM SARSAR CEHALET YIKAR

Köyler ve mahalleler dahil risk analizleri yaptık. Ama tek başına bunları yapmak yetmiyor. Deprem kuşağında oturmaya devam edeceğimize göre eğitimlerimizi daha da arttırmak zorundayız. Ruhsatsız ve kaçak yapılara müsaade etmiyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda daha bilinçli daha teknik bir vaziyette devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Deprem sarsar cehalet yıkar’ adıyla bi kampanyası oldu. çokta güzel bi slogan olmuş. Bundan sonra bizler her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz ve belediye olarak takipçisi olacağız’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız