FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

O Faksta Ne Yazıyor ?

Eğitim-Sen Şubesi, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaret ettiği öğretmen Halil Serkan Öz’ün yaşadığı üzüntüye bağlı olarak hayatını kaybetmesi üzerine Vali Cebiroğlu’nu istifaya çağırdı. Şube üyeleri dün postaneden fa

16 Nisan 2015 Saat: 10:42
O Faksta Ne Yazıyor ?
O Faksta Ne Yazıyor ?

Eğitim-Sen Şubesi, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaret ettiği öğretmen Halil Serkan Öz’ün yaşadığı üzüntüye bağlı olarak hayatını kaybetmesi üzerine Vali Cebiroğlu’nu istifaya çağırdı. Şube üyeleri dün postaneden faks çekerek istifa isteğini yineledi

Yolova Valisi Selim Cebiroğlu’nun, öğrencileri önünde azarladığı matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, yoğun stres ve üzüntü  yaşamış daha sonra kendisini desteklemek için yapılan yürüyüşünde kalp krizi geçirerek ölmüştü. Öğretmen Öz’ün ölümü üzerine hakaretçi Vali Cebiroğlu’nu istifaya çağıran Eğitim-Sen Şubesi önceki akşam bu isteğini postane yaptığı basın açıklamsaı ve İçişleri Bakanlığı ile Yalova Valiliği’ne gönderdiği faksla bir kez daha yeniledi. 


HAKARET ETMİŞTİR
“Baskılar bizi yıldıramaz” ve “Vali istifa” pankartları taşıyan öğretmenler adına basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Sııca Omurca, şöyle dedi: “Yalova Valisi Selim Cebiroğlu 27 Mart Cuma günü Yalova Termal Fen Lisesi’ni ziyaret etmiş, Eğitim-Sen üyesi ve başarılı bir matematik öğretmeni olan Halil Serkan Öz’e öğrenci ve meslektaşlarının önünde ‘Bu saç sakal ne, sen ne biçim öğretmensin, öğrencilerine böyle mi örnek oluyorsun çık dışarıya o sakalını kes. İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler’ diyerek hakaret etmiş ve sınıftan kovmuştur.


PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Bugün buradan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun Halil Serkan Öz’e yönelik söylemiş olduğu aşalayıcı ifadeler ve hakaretler hepimize söylenmiştir. Halil Serkan Öz’ün ölümünden sendikaları suçlayarak kurtulacağını sanan Yalova Valisi’nin arkadaşımızın ölümünde birinci dereceden sorumlu olduğu açıktır. Ülke çağında büyük bir tepkiye neden olan bu üzücü olay nedeniyle Yalova Valisi, arkadaşımıza yönelik sözleri nedeniye tüm öğretmenlerinden, eğitim ve bilim emekçilerinden özür dilemeli ve hemen istifa etmelidir. Faks eylemiyle arkadaşımızın ölümünden sorumlu olanların peşini bırakmayacağımızın bilinmesin istiyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız