CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

NUH ÇİMENTO HEM ELEKTRİĞİNİ HEM DE SUYUNU ÜRETECEK

Son 10 yılda 580 milyon liralık yatırıma imza atan Nuh Çimento A.Ş yeni yatırımlarla sektörde ses getirmeye devam edecek gibi görünüyor. Nuh Çimento kendi elektriğini ve suyunu üreten, toplam 51 milyo

1 Şubat 2013 Saat: 16:33
NUH ÇİMENTO HEM ELEKTRİĞİNİ HEM DE SUYUNU ÜRETECEK
NUH ÇİMENTO HEM ELEKTRİĞİNİ HEM DE SUYUNU ÜRETECEK

Son 10 yılda 580 milyon liralık yatırıma imza atan Nuh Çimento A.Ş yeni yatırımlarla sektörde ses getirmeye devam edecek gibi görünüyor. Nuh Çimento kendi elektriğini ve suyunu üreten, toplam 51 milyon dolarlık yeni projeleri hayata geçiriyor.

BACA GAZINDAN ELEKTRİK ÜRETİMİ

Özelikle son yıllarda önemli yatırım hamleleri gerçekleştiren şirket, fabrika bacasından havaya atılan sıcak gazlardan kendi elektriğini üretmeye başladı.Nuh Çimento Fabrikası Sosyal Tesisleri’nde mütevazi bir basın toplantısı düzenleyen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu fabrikanın bacasından çıkan sıcak gazdan elektrik üretileceğini açıkladı.

Toplam 23 milyon dolara mal olacak yatırım sayesinde şirket bu yıldan itibaren elektrikte 15 milyon liralık elektrik tasarrufu sağlamış olacak.

DENİZ SUYUNDAN TATLI SU

Nuh Çimento Fabrika Genel Müdürü Hayrettin Şener ile Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Kayhan’ın da hazır bulunduğu toplantıda Şahinoğlu hayata geçirdikleri ikinci projeden de gururla söz etti. Şahinoğlu çimento üretim tesislerinin bulunduğu limanda kurdukları üretim istasyonları ile de tatlı su üretimine başladıklarını dile getirdi. İçilebilir özelikte olan bu suyun üretimi için ise şirket 10 milyon dolarlık bir yatırıma imza attı.

Toplantıda çevreye duyarlı bir şirket olduklarının özellikle altını çizen Şahinoğlu "Son yatırımlarımızla birlikte bizim bacalardan çevreye atılan ya da saçılan çıkan herhangi bir şey yok. ‘’dedi. Basın toplantısının ardından Atalay Şahinoğlu ve beraberindekiler yeni üretim yerlerini basın mensuplarıyla birlikte gezdiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız