CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur10° C / 10° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

NEVRUZ İÇİN CADDELER ULAŞIMA KAPALI...

Nevruz bayramı için Bugün Kocaelide de önlemler alındı.Binden fazla polis görevlendirilerek Kocaeli Nevruza adeta kilitlendi. BİNDEN FAZLA POLİS GÖREVLi Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)nin bugün Perşe

17 Mart 2013 Saat: 11:20
NEVRUZ İÇİN CADDELER ULAŞIMA KAPALI...
NEVRUZ İÇİN CADDELER ULAŞIMA KAPALI...

Nevruz bayramı için Bugün Kocaeli'de de önlemler alındı.Binden fazla polis görevlendirilerek Kocaeli Nevruza adeta kilitlendi.

BİNDEN FAZLA POLİS GÖREVLi
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)`nin bugün Perşembe Pazarı alanında yapacağı Nevruz kutlaması İzmit`te olağanüstü hal ilan edilmesine neden oldu. BDP`lilerin baharın gelişini müjdeleyen Nevruz`u dört gün öncesinden kutlamak istemesi üzerine emniyet güçleri de teyakkuza geçti. BDP`lilerin Nevruz kutlamasında 1050 polis görev yapacak. Polis, 16 noktada tedbir alacak, BDP`liler tek bir arama noktasından geçerek alana girecek.
YÜRÜYÜŞ DE YAPILACAK

21 Mart`ta tek Nevruz kutlaması Diyarbakır`da yapılacağı için 44 il ve 88 ilçe merkezinde kutlamalar bugün gerçekleştiriliyor. İzmit`teki Nevruz kutlamalarına BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, katılacak. Kutlamada ayrıca Emek ve Demokrasi Platformu birleşenleri ile Halkların Demokratik Kongresi üyeleri hazır bulunacak. Nevruz kutlaması öncesinde yürüyüş yapılacak. BDP`liler saat 12.00`de İzmit Endüstri Meslek Lisesi önünden hareketle Perşembe Pazarı alanına gelecek.
YOLLAR TRAFİĞE KAPANACAK

Nevruz ateşinin yakılacağı, sanatçıların konser vereceği kutlamalar ve yürüyüş nedeniyle şehir merkezindeki pek çok cadde ve sokak trafiğe kapatılacak. 10.00-15.00 saatleri arasında kent merkezindeki Hürriyet Caddesi'nde Yeni Cuma-Anıtpark arası, Cumhuriyet Caddesi'nde Köseoğlu Sokak-Anıtpark arası, 10.00-14.00 saatleri arasında ise Leyla Atakan Caddesi'nin tamamı trafiğe kapatılacak. Yine 13.00-15.00 saatleri arasında Anıtpark kavşağından kente araç geçişi yapılamayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız