FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Nevruz Gerginliği KOÜ'ye sıçrıyor

Kendini Vatansever Milliyetçi Öğrenciler olarak adlandıran bir grup öğrenci Nevruz kutlaması yapan öğrencilere terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Öğrenciler "Teröristlerin kökünü üniversiteden k

23 Mart 2015 Saat: 15:57
Nevruz Gerginliği KOÜ'ye sıçrıyor
Nevruz Gerginliği KOÜ'ye sıçrıyor

Kendini Vatansever Milliyetçi Öğrenciler olarak adlandıran bir grup öğrenci Nevruz kutlaması yapan öğrencilere terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Öğrenciler "Teröristlerin kökünü üniversiteden kazıyacağız" diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler önünde Nevruz kutlamak için halay çekip ateş yakan öğrencilere terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle bir grup milliyetçi öğrenci tepki gösterdi. Sosyal Tesisler'e gidip halay çeken öğrencilere müdahale etmek isteyen öğrencilere, Özel güvenliklerin ve polislerin kendilerine izin vermedi. Ardından Umut Cafe terasına giden öğrenciler burada Türk bayrağı açıp "Katil PKK üniversiteden defol", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türk'ün diyene" sloganları atarak nevruzu kutlayanlara tepki gösterdi.

 

KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ

“Vatansever Milliyetçi Öğrenciler” adına gazetemize konuşan Ömer Faruk Ayvazoğlu Sosyal Tesisler'e gidip terör örgütü propagandası yapan öğrencilere müdahale etmek istediklerini ancak özel güvenliklerin ve polisin izin vermediğini söyledi. Ayvazoğlu "Biz burada yapılan PKK propagandasına karşı Vatansever Milliyetçi Öğrenciler olarak toplandık. Özel Güvenlik Birimi ve polis onlara müdahale etmiyor. Aksine biz onları engellemek istediğimizde bize müdahale ediyorlar. Apo sloganı duyduğumuz zaman müdahale etmek için oraya gittik ama Özel Güvenlik birimi ve polis bizi engelledi, alana girmemize izin vermediler. Biz Vatansever Milliyetçi Öğrenciler olarak önce üniversitemizden, sonra ise İzmit ve tüm Türkiye'den teröristlerin kökünü kazıyacağız” diye konuştu.

 

TEPKİMİZ NEVRUZA DEĞİL

Vatansever Milliyetçi Öğrenciler'den İlhan Babadağı ise üniversitede terör örgütü propagandası yapılmasının temelinde siyasetçilerin söylemlerinin etkili olduğunu belirtti. Babadağı tepkilerinin Nevruz kutlAmalarına değil, Nevruz kutlamalarının terör örgütü propagandasına dönüşmesine ve "Öcalan'a özgürlük" sloganlarına olduğunu ifade etti. "Cumhurbaşkanı bile teröristbaşına 'Sayın' diye hitap ediyorsa başkalarının da bunu demesi gayet doğallaşıyor. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine emanet ettiği bu vatanı hiçbir terör örgütüne ve soysuzlara bırakmayacağız" ifadelerinde bulunan Babadağı, Abdullah Öcalan'la ilgili slogan duydukları zAman tekrar Sosyal Tesisler'e gideceklerini ve üniversitede terör örgütü propagandasına izin vermeyeceklerini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız