CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

NERELER OTOPARK OLACAK?

Ulaşım master planı Perşembe günü düzenlenen toplantıyla açıklandı. Ulaşıma dair birçok konu detaylı bir şekilde anlatıldı. Ama öyle ayrıntılar vardı ki gelecekte Kocaeli trafiğinin ve Kocaelinin nası

2 Şubat 2013 Saat: 12:20
NERELER OTOPARK OLACAK?
NERELER OTOPARK OLACAK?

Ulaşım master planı Perşembe günü düzenlenen toplantıyla açıklandı. Ulaşıma dair birçok konu detaylı bir şekilde anlatıldı. Ama öyle ayrıntılar vardı ki gelecekte Kocaeli trafiğinin ve Kocaeli'nin nasıl olacağını şimdiden gözler önüne sermeye yetiyordu.

Ulaşım master planı Perşembe günü Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından bizzat açıklandı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Kocaeli ulaşım 2023 vizyonu belirlendi. 10 yıl içerisinde neler yapılacağın ana ve ara yollara kadar birçok konu üzerinde duruldu. Fakat plan üzerinde birçokta dikkatten kaçan ayrıntı vardı. Peki neydi o ayrıntılar.

Birincisi ve en önemlisi 2023 e kadar nüfus yoğunluğuna paralel trafik yoğunluğu da artacağı için araç sayısını trafikte azaltmak adına servis otobüslerinin kaldırılması düşünülüyor. Başkan Karaosmanoğlu’nun açıkladığı master planında servis araçlarının yaptığı işi halk otobüsleri karşılayacak. Buda özellikle mesai saatleri başlangıcında ve bitişinde oluşan trafik yoğunluğunu azaltacak.

Bir diğer konu ise özel halk otobüsleri belediyeyle anlaşma gereği belli miktarda engellilerinde faydalanacağı yeni yönetmenliğe uygun 9 metre yada 12 metre uzunluğunda yeni araçlar alınacak. Zaten şuanda bazı ilçelerde bu tür araçlardan görmeye başladık. Daha da genişleyecek olan halk otobüsleri özellikle balık istifi şeklinde yolculuk yapılan saatlere konularak vatandaşın rahat yolculuk yapması sağlanacak.

Ulaşımda en önemli sorun İzmit merkezinde ki trafik ve park sorunundan kaynaklanıyor. Bunu en aza indirmek için ise şehir içinde yeni park alanları oluşturulacak gerekir ise servis araçları ve halk otobüsleri şehir içine sokulmayacak. Park sorunu için en belirgin çözüm ise şimdiki valilik binası yıkılarak altına çoklu otopark yapılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız