CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur10° C / 10° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Necmettin Erbakan'ın Vefatının 2. Yılı

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, Erbakan demek, kuvveti üstün tutmak değil, Hakkı üstün tutmak demektir. Bütün insanlığın kurtuluşunu gaye edinmek demektir dedi. Fatih Erbakan,

2 Mart 2013 Saat: 10:03
Necmettin Erbakan'ın Vefatının 2. Yılı
Necmettin Erbakan'ın Vefatının 2. Yılı

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, "Erbakan demek, kuvveti üstün tutmak değil, Hakkı üstün tutmak demektir. Bütün insanlığın kurtuluşunu gaye edinmek demektir" dedi.
Fatih Erbakan, Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı'nın eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün 2. yıl dönümü dolayısıyla İzmit Kapalı Spor Salonu'nda düzenlediği "Erbakan ve Yeni Bir Dünya" konulu anma toplantısına katıldı.
Burada konuşan Erbakan, Kocaeli'nin Milli Görüş'ün kalesi olduğunu, merhum babası için de çok özel bir değer taşıdığını söyledi.


Babasının siyasi mücadelesinin hep zorluklar içinde geçtiğini, ancak zorluklardan hiçbir zaman yılmadığını belirten Erbakan, "Erbakan demek, kuvveti üstün tutmak değil, Hakkı üstün tutmak demektir. Bütün insanlığın kurtuluşunu gaye edinmek demektir. Bütün engellemelere, bütün zorluklara ve bütün imkansızlıklara rağmen hakkın batıla galebe çalması demektir" şeklinde konuştu.


Erbakan, bu tür etkinliklerin, Erbakan'ın arkasından "yas tutmak, ağıt yakmak" için yapılmadığını dile getirerek, "Burada bizler, Erbakan'ın görüşlerine, davasına bağlılığımızı bütün dünyaya haykırıyoruz. Milli Görüş'ün zaferlerle dolu ikinci 40 yılının başlangıcını kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

-"Erbakan öldü film bitti zannetmeyin"-


"Erbakan öldü, film bitti zannetmeyin. Film bitmedi, daha yeni başlıyor" diyen Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

"Erbakan hocamızın bize hedef olarak gösterdiği Milli Görüş prensiplerinin hakim olacağı, Gazze'deki masum yavruların hesabının sorulacağı, Amerika'nın Müslüman ülkelere 'kovboyluk' taslayamayacağı, güçlünün değil, haklının sözünün geçtiği bir dünya kurmak için mücadelemiz devam ediyor."
Konuşmaların ardından Kur'an'ı Kerim'in okunduğu etkinlikte, Erbakan'ın hayatı ve siyasi mücadelesini konu edinen sinevizyon gösterisi sunuldu.
Birlikte siyaset yaptığı dava arkadaşlarının Erbakan'la ilgili anılarını anlattıkları gece, okunan dua ve merhum Necmettin Erbakan'ın kendi sesinden okuduğu Milli Görüş yemininin dinletilmesiyle son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız