KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur13.93° C / 15° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Siyaset

Mustafa Kamalak Kocaeli'de

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Genel Başkan Mustafa Kamalak da katıldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Ramazan Arslan tek aday oldu

20 Mayıs 2016 Saat: 09:50
Mustafa Kamalak Kocaeli'de
Mustafa Kamalak Kocaeli'de

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Genel Başkan Mustafa Kamalak da katıldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Ramazan Arslan tek aday oldu

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 5. olağan genel kurulu Yelkencioğlu Kültür Merkezi’nde partililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Ramazan Arslan te aday olarak seçime girdi ve yeniden başkan seçildi. Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katıldığı kongrede salonu hınca hınç dolduran partililer, Kamalak’ı büyük bir coşkuyla karşıladı. Kongreye İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, eski il başkanı Mehmet Aras, Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan, CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular Vurmaz, ilçe teşkilatları ve çok sayıda partili katılım sağladı. 

 


MİLLİ GÖRÜŞÜN
OYLARI ÇALINDI

Kongrede divan başkanlığına Yaşar Canbay, başkan yardımcılığına İbrahim İlhan, katip üyeliğe ise Fatih Polat ile Necati Korkmaz seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak konuşan SP Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Nural Arslan, “Kongremize katılarak bizleri onurlandıran genel başkanımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. 15 senedir yok paralel, yok Ergenekon bir sürü çeşitli bahanelerle milli görüşün oyları çalındı. Üzüldük tabi ama bugün salona bakılırsa milli görüşün  savunucuları yine tıklım tıklım dolu. Kandıra’daki çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnsanlar bizlere çok samimi bir şekilde yaklaşıyor ama sandığa gittiğinde oy vermiyor. İşimiz çok zor” ifadelerini kullandı. 

 

 

AK PARTİ ÜLKENİN
EN BÜYÜK SORUNU

Ardından kürsüye çıkan SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise şunları söyledi: “Saadet Partisi’nin insana önem veriyor. Kandıra halkı tüm değerleri hak ediyor. Geçmişte başbakanı, bakanları ve etkili siyasi isimleriyle ülkemize hizmet etmiş kişiler. Ramazan başkanımız inanılmaz çalışkan bir ilçe başkanımız. Bundan sonra ülke olarak tüm partililer bir olmak zorundayız. Zaten bizden ayrılanlar çok fazla. Biz tüm yürekler tüm partiler bir araya gelirsek ülkemiz güçlenir. Son zamanlarda çok zor dönemler geçiriyoruz. Türkiye’nin büyük bir devlet olduğu kesin ama Ak Parti gibi büyük bir sorunu olduğu da kesin. Türk milletinin en fazla bir arada olması gerektiği zamandayken en fazla ayrıştırıldığı bir dönemdeyiz.

 

MECLİSE GİRMEMİZDEN
KORKUYORLAR

Ak Parti’nin karşısında muhalefet yapabilecek bir parti mecliste yok. Bunu üzülerek görüyoruz. Saadet Partisi’ne karşı algı yönetimi var. Tüm korkuları bizim meclise girmemiz. Çünkü biz meclise girersek mecliste birlik ve beraberliği muhalefet partilerine biz gösterebiliriz. Onlar meclise girmememiz için ne kadar gayret sarf ediyorlarsa bizde meclise girmek için o denli çalışacağız ve ilk seçimlerde meclise gireceğiz.”

 

ÜLKE HEPİMİZİN

Genel Başkan Kamalak ise konuşmasında şunları söyledi: “Beni bu ülkenin bir ferdi olarak değerlendirin çünkü bu ülke hepimizin. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Bugün Türkiye’nin seçkin bir ilçesinde bulunuyoruz. Biz inanıyoruz ki bu ülkenin her bir ilçesi, her bir ferdi  ülkeye yön verecek çaptadır. Milli görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi olarak üzülerek söylüyoruz ki zaman bizi hep haklı çıkartmıştır. Söylediklerimizde hep haklı çıktığımız için üzülüyoruz. Şehit düşen fidan gibi gençlerimiz bizim çocuklarımız. İktidar sahiplerini başta uyardık ama dinletemedik.


NİCE CANLARA MAL OLDULAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başbakanlık döneminde uyardık. ‘Açılım sürecinin sonunda Türkiye ya bölünecektir veya çok daha büyük çatışmalarla karşı karşıya gelecektir’ dedik. Yandaş medya ‘İktidarı çekemiyorsunuz’ dedi. ‘Hem terörist diyorsunuz hem de müzakereye oturuyorsunuz. Aklınızı başınıza alın. Teröristle müzakere değil mücadele edilir’ dedik. Yazık ki haklı çıktık. Dediğimiz noktaya geldiler ama nice canlara mal oldular. Hala da olmaya devam ediyorlar” dedi. Yapılması gereken ilk etapta vicdanınızı dinlemektir. Unutmayın bu ülke bizim. Rabbim bize güçlü olanın yanında değil haklı olanın yanında olun diyor.” 

 

MİLLETİN GÜNDEMİ TERÖR

Ülkenin gerçek gündemine dönmek zorunda olduğunu söyleyen Kamalak, “Milletin gündemi terör, işsizlik, içi boşaltılmış hukuk iken Ankara’nın gündeminde dokunulmazlıkların kaldırılması, başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği var” dedi. Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili eleştirilerde bulunan Kamalak, “İlk etapta dokunulmazlıklarının kaldırılması gerekenler çözüm sürecinde terörü destekleyenlerdir. Ama mevcut anayasayla bunu başarabilecekler mi göreceğiz” dedi. Kandıra’nın yeteri hizmeti alamadığını da vurgulayan Kamalak, “Kefken, Kerpe, Bağırganlı birer turizm cennetidir. Ama devler nerede. Yok. Devletin bu ilçeye en büyük hediyesi de cezaevidir. Kandıra sadece cezaeviyle anılıyor” ifadelerini kullandı.

 

HEDEFİMİZ İSLAM BİRLİĞİ’Nİ KURMAK

Temel hedeflerinin İslam Birliği’ni kurmak olduğunu söyleyen Kamalak, “Saadet Partisi şahsi menfaat peşinde koşmuyor. Batıya kul olan değil yaşanabilir bir Türkiye için çalışıyor. Biz başta birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız. Komşularımızla olan ilişkilerimizi düzeltmemiz lazım. Bu ülkede tek bir gencimiz işsiz kalmamalıdır. Bunun çözümü de milli görüştedir. Milli görüş ruhundan anlamayan tabi ki bizi anlayamaz. Amacımız belli. İlk hedefimiz yaşanılabilir bir Türkiye. İkinci olarak alnı ak, başı dik bir Türkiye hedefliyoruz. Ona buna kul olan boyun eğen bir Türkiye değil. Şu an yeryüzünde 63 tane İslam ülkesi var. Bunları birleştirmek istiyoruz. Temel amacımız İslam Birliğidir. Yeni bir dünya, adil bir sistemi hedefliyoruz. Herkesin insanca yaşamaya hakkı vardır. Bu hedefler için canla başla çalışmaya var mısınız” diye sordu ve tüm partililerden bu dava için çalışma sözü aldı.

 

YENİ YÖNETİM

Kongrenin ardından seçime geçildi. Mevcut başkan Ramazan Nural Arslan’ın yönetim kurulu üyeleri; Mustafa Zengin, Yunus Şen, Hakan Koyun, Ünal Kızılağıl, Hüseyin Yıldız, Hüseyin Canbazlar, Ali Akdeniz, Okan Karaağaç, Muhammet Yolcu, İlyas Yazıcı, Rüştü Çetin, Mehmet Tokay, Haydar Bir, İsmail Uzun’da oluştu. İl delegeleri ise Ramazan Arslan, İsmail Uzun, Haydar Bir, Mehmet Tokay, Rüştü Çetin, İlyas Yazıcı, Muhammet Yolcu, Yunus Şen, Hakan Koyun, Ünal Kızılağıl, Hüseyin Yıldız, Hüseyin Canbazlar, Ali Akdeniz, Altan Akın, Okan Karaağaç, Asiye Kösem.   

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız