FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MÜSİAD : Halk Koalisyon İstiyor

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir, SAMEKS verilerinin açıklamasını ilimizden yaptı. Özdemir, ayrıca siyasi gündeme de değinerek, “Halk koalisyon istiyor yorumunda bulundu

30 Haziran 2015 Saat: 15:18
MÜSİAD : Halk Koalisyon İstiyor
MÜSİAD : Halk Koalisyon İstiyor

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir, SAMEKS verilerinin açıklamasını ilimizden yaptı. Özdemir, ayrıca siyasi gündeme de değinerek, “Halk koalisyon istiyor yorumunda bulundu

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Akif Demirbaş ilimizdeydi. MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Celal Ayvaz’ın düzenlemiş olduğu toplantıda dünya ekonomisinden Türkiye’de ki siyasi ve ekonomik gelişmelere kadar pek çok konu değerlendirildi. Öncelikli olarak SAMEKS hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Akif Demirbaş, SAMEKS’in ekim 2012’de faaliyet göstermeye başladığını ve Türkiye ekonomisine ilişkin zamanında veri sağlamakla sorumlu olduğunu belirtti.

 

HIZ KAYBI GÖRÜLDÜ

En az 500 anket katılımıyla gerçekleştirilen SAMEKS verileri, ayrıca 110 firmalık havuzdan sağlanan verilerden de faydalanıyor. 2015 yılında yüzde 3 büyüme beklediklerini belirten Demirbaş, “SAMEKS öncü göstergedir.  Ayrıca, 7 Haziran’da gerçekleştirilen genel seçim sonrası, oluşan siyasi belirsizlik ortamından kaynaklanan bir hız kaybı görülmektedir’’ dedi.

 

SİYASİ DÖNGÜLERDEN ARTIK ETKİLENİLMİYOR

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir ise yapmış olduğu açıklamada dünya ekonomisinin genel yapısından; dünya siyasetindeki başat güçlerin ekonomik gidişatını değerlendirdi. Yunanistan ekonomisinin içinde olduğu tüketim sorununun başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya örnek olması gerektiğinin altını çizen Özdemir, Türkiye’deki işadamlarının artık siyasi döngülerden artık etkilenmediğini belirtti.

 

İŞ ADAMLARI DERS ÇIKARDI

Özdemir, “Yakın tarihten hatırlayacağımız üzere, bir Anayasa kitapçığının fırlatılışıyla yerinden oynayan ekonomiden, Türkiye iş adamları büyük dersler çıkarmış gibi görünüyor’’ dedi. Kendisine yöneltilen bir soru üzerine Türkiye’deki siyasi yapıyı da değerlendiren Özdemir, “Halkın sözü dinlenmeli; halk koalisyon istiyor. Siyasi inat duyguları bir kenara bırakılarak uzlaşma sağlanmalı, ekonomik istikrar ülkemizde yeniden dizayn edilmelidir’’ dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız