FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Murat Özdağ'dan Darbe açıklaması

Darbe teşebbüsü sonrasında açıklama yapan KOTO Başkanı Murat Özdağ, "Ordu içinde örgütlenmiş terörist çetenin hesap vermesini bekliyoruz” dedi.

19 Temmuz 2016 Saat: 12:44
Murat Özdağ'dan Darbe açıklaması
Murat Özdağ'dan Darbe açıklaması

Darbe teşebbüsü sonrasında açıklama yapan KOTO Başkanı Murat Özdağ, "Ordu içinde örgütlenmiş terörist çetenin hesap vermesini bekliyoruz” dedi.

Darbe teşebbüsünün ardından girişime tepki göstermek için Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB)ne bağlı odalar Türkiye genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı. Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) Başkanı Murat Özdağ,” Ordu içinde örgütlenmiş terörist çetenin hesap vermesini bekliyoruz” dedi.


HALKIMIZ SANDIĞINA 
SAHİP ÇIKTI

Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 İl’de, bu ortak açıklamayı yaptıklarını kaydeden Başkan Özdağ konuşmalarına şöyle devam etti:” Öncelikle gece gündüz haberlerimizi takip eden tüm basınımızı tebrik ediyorum. Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimizdir. KOTO yönetim kurulu olarak Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden 365 oda olarak , 81 ilde bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 15 Temmuz gecesi demokrasimize kasteten saldırıyı milletimiz önlemiştir. Halkımız sandığına sahip çıkmıştır. Biz de oda borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın  başarısızlığa uğramasını demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olduğunu gördük. Bütün kurumların, siyasi partilerin, basın kuruluşlarının demokrasiyi sahiplenmesinde demokrasi düşmanlarına karşı siyasi partilerimizin birlik beraberliği taktiri hakediyor.”


HESAP VERSİNLER
Başkan Özdağ konuşmalarını şöyle devam etti:”Cumhurbaşkanımızın, meclis başkanımızın ve meclisteki siyasi partilerimizin bu cuntacılar karşısındaki dik duruşlarını kutluyoruz. Onlar karşısında tavır sergileyen herkese emniyet görevlilerimize gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Ama en çok darbecilerin silahları karşısında direnen milletimiz ile kıvanç duyuyoruz. Yetkiyi milletten almayan irade istemiyoruz. Demokrasi dışında seçenek görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş terörist çetenin hesap vermesini bekliyoruz. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. İş dünyası olarak daha çok istihdam sağlamak için mücadele edeceğiz. KOTO olarak demokrasiden, milletimizden ve devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine karşı olanların karşısında dikilmeye devam edeceğiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. “


DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
Özdağ son olarak şunları söyledi:”Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız