CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur10° C / 10° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MÜMTAZ AYDIN; "KURTARABİLECEK AĞAÇLARI NAKİL ETTİK"

Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan ve Sağlık Bakanlığı’na devredilen Kocaeli Devlet Hastanesi yanındaki 5 dönümlük Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait lojmanlarda, 200 yataklı yeni bir ek hastan

6 Mart 2013 Saat: 16:17
MÜMTAZ AYDIN; "KURTARABİLECEK AĞAÇLARI NAKİL ETTİK"
MÜMTAZ AYDIN; "KURTARABİLECEK AĞAÇLARI NAKİL ETTİK"

Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan ve Sağlık Bakanlığı’na devredilen Kocaeli Devlet Hastanesi yanındaki 5 dönümlük Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait lojmanlarda, 200 yataklı yeni bir ek hastane binası inşası için yıkım başladı. Yıkım sırasında bazı çam ve sedir ağaçlarının kesimi ile ilgili ise vatandaşı içini Orman İşetme Müdürü Mümtaz Aydın'ın cümleleri rahatlattı.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Orman İşletme’ye ait yaklaşık 5 dönümlük araziye 42 bin metrekare kapalı alanda bir ve iki odalı 200 yataklı, 30 yataklı yoğun bakım ünitesi olan modern bir Hastane çalışmaları için yıkım sırasında kesilen ağaçlarla ilgili Orman İşetme Müdürü Mümtaz Aydın ise hastane yapımı olmasaydı bir fidan'ın sökülmesine razı olmazdık, taşınabilecek 7 ağaçı nakil ettiklerini söyledi. Orman İşetme Müdürü Mümtaz Aydın, "Hastane yapımı olmasaydı bir ağaçı bırakın fidana dokundurmazdık. Yeniden tutması mümkün olan 7 ağaçımızı başka bir bölgeye yıkım başlamadan taşıdık. Orda kalanlar ise mecbur kesilmek zorunda kaldı. Bu ay sonunda yine ağaçlandırma haftası ve biz Kocaeli'nin bir çok yerine binlerce fidan dikimi başlatacağız" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız