FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu21.93° C / 23° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MÜJDEYİ BİZZAT KENDİSİ VERDİ...

ÖSYMnin LYS sonuçlarını bir hafta gibi kısa bir sürede açıklamasının ardından kayıt günlerinin Ramazan Bayramına denk getirilmesi öğrencilerin bayram hevesine gölge düşürmüştü.Öğrencilerin tepkilerini

7 Temmuz 2013 Saat: 17:51
MÜJDEYİ BİZZAT KENDİSİ VERDİ...
MÜJDEYİ BİZZAT KENDİSİ VERDİ...

ÖSYM'nin LYS sonuçlarını bir hafta gibi kısa bir sürede açıklamasının ardından kayıt günlerinin Ramazan Bayramı'na denk getirilmesi öğrencilerin bayram hevesine gölge düşürmüştü.Öğrencilerin tepkilerini duyurması üzerine beklenen iyi haber Başbakan Erdoğan'dan geldi.
12-16 Ağustos tarihleri arasını kapsayan üniversite kayıt günlerinin tam da Ramazan bayramı (8-10 Ağustos) ertesine gelmesiyle seslerini duyurmaya çalışan öğrencilere müjde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.Kayıt tarihi Eylül ayına ertelendi. Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının geçtiğimiz hafta açıklanmasıyla öğrencileri kayıt heyecanı sardı.Ancak yeni ders yılında üniversite hayatına adım atacak adayların, ÖSYM tarafından 12-18 Ağustos 2013 olarak açıklanmış olan kayıt süresiyle ilgili itirazlarına ve taleplerine yetkililerden olumlu cevap geldi.

Bu yıl üniversite sınav sonuçlarını erken açıklayan ÖSYM, üniversitelere kayıt tarihini de erkene aldı.Geçen yıllarda eylül ayında yapılan kayıtlar bu sene 12-20 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecekti. Üniversite kayıtlarını bayram yoğunluğuna denk gelmesi nedeniyle bilet bulmakta zorlanacaklarını belirten öğrenciler, kayıt tarihinin değiştirilmesi için başta sosyal medyada olmak üzere çeşitli platformlarda çağrılar yaptı.
Başbakan Erdoğan, üniversitelere kayıt tarihi ile bayram tarihlerinin çakışması üzerine talimat verdi ve üniversite kayıtları Eylül ayının ilk haftasına ertelendi.
ÖSYM Başkanı Prof.Ali Demir, kamuoyundan gelen talepler doğrultusunda, 2013-2014 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre bir programa yerleşen adayların kayıt işlemlerine ilişkin süreyi Eylül başına kadar uzatmaya hazırlanıyor.
LYS Birincisi Fatih Aslan 'ın twitter üzerinden başlattığı #ÖSYMbayramımızehiretme hashtag kampanyası bir anda hem Türkiye hem de Dünya TT listesine girmeyi başarmıştı.
Verilere göre kısa sürede 200 bin tweetin atıldığı hashtag altında öğrenciler, eğitimciler ve veliler ÖSYM'ye tepkilerini dile getirirken bayram tatilinin kayıt telaşı ve yolculuklar yüzünden zehir olacağını ifade etmişlerdi.
ÖSYM Başkanı Ali Demir tarafından açıklanan takvime öğrenciler ve veliler isyan ederken kurum, mail ve telefon yağmuruna tutulmuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız