FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Muhtarlar, yetkilerinin artmasını istiyor

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyon Başkanı Ramazan Özünal, ilimizdeki dernek üyesi muhtarlarla bir araya gelerek istişarede bulundu.

19 Ağustos 2014 Saat: 13:33
Muhtarlar, yetkilerinin artmasını istiyor
Muhtarlar, yetkilerinin artmasını istiyor

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyon Başkanı Ramazan Özünal, ilimizdeki dernek üyesi muhtarlarla bir araya gelerek istişarede bulundu.

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Ramazan Özünal, derneğin Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş ev sahipliğinde İzmit Belsa Plaza’da bulunan Damak Restoran’da düzenlenen kahvaltıda ilimizdeki muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

KANAAT ÖNDERLERİSİNİZ

Toplantıda konuşan Özünal, “Ülke genelinde bulunan muhtarları yaz sezonunda bölüm bölüm gezerim. Göreve geldiğimden bu yan bu dördüncü Türkiye gezisidir. Muhtar camiası çok güçlü bir camiadır. Sizler hür irade ile seçilmiş kanaat önderlerisiniz ama etkiniz ve yetkiniz yok. Bundan sonra bütün siyasi iradeye yetki ve sorumluluğun verilmesi yönünde sizlerden de destek bekliyorum. Sizlerden vekillerimize yetkimizi ve etkimizi arttırın demenizi bekliyorum” dedi.

BAĞKUR PİRİMİMİZİ DEVLET KARŞILASIN

Muhtar camiasının küçümsenecek bir camia olmadığını söyleyen Özünal, “Muhtarlara kıymet veren siyasetçi daima yücelere çıkar.  O yüzden ortak aklı birlikte yürüteceğiz. Bundan sonra ne istiyoruz? BAĞKUR primini devletin karşılamasını istiyoruz. İnsanları siyasi fikirleri olabilir bunlar ayrı şeylerdir. Özlük hakları ile ilgili meseleleri valiye, belediye başbakanına değil milletvekillerine söylediğiniz zaman istediklerimiz gerçekleşmiş olur” şeklinde konuştu.

BİREYSEL DEĞİL TOPLUMSAL KONULAR

Muhtarlığın gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Özünal, “Sizden ricam olur olmaz yerlerde maaşım veya ödeneğim nedir diye söylemekten uzak duralım. Demokrasinin temel taşları sizlersiniz. Bir yere gideceğiniz zaman hep birlikte gidin. O zaman göreceksiniz ki daha güçlü bir muhtarlık camiası olacağız. Buna inanmanızı gönülden istiyorum. Bireysel konulara değil toplumsal konulara her zaman hazır ve nazırız” ifadelerini kullandı. Muhtarlar daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ile Genel Sekreter Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız