FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Muhtarlar Çalıştayda Buluştu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde Muhtarlığın Yeri ve Önemi Çalıştayı, TheNess Otel’de başladı.

1 Kasım 2014 Saat: 13:34
Muhtarlar Çalıştayda Buluştu
Muhtarlar Çalıştayda Buluştu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde Muhtarlığın Yeri ve Önemi Çalıştayı, TheNess Otel’de başladı. Kıbrıs ile Türkiye arasında muhtarların görev farklılıkları, sorunları ve çözüm yollarını aramak amacıyla düzenlenen çalıştaya Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Başiskele Kaymakamı Ali Partal,Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Fahri Başkanı Mustafa Pehlivan, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, KKTC Muhtarlar Birliği As Başkanı Mustafa Yeşilleme, Gazimagosa Muhtarlar Derneği As Başkanı Saim Aytürk, ve çeşitli illerden muhtarlar katıldı.

GEREL BAŞKAN TEŞEKKÜRÜ

Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz yaptığı konuşmada, “Bugün Türkiye’nin bütün illerinde bulunan bir kurumdan bahsediyoruz. Biz kurumları hiçbir şekilde ayırmıyoruz. Bizler hep birlikte muhtarız. Bu organizasyonu gerçekleştirenlere, tüm Kocaeli’ye, bizi ağırlayan Başiskele Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi. 

İNCİ: “DEĞİŞİMİ GÖREBİLİRSİNİZ”

Vali Yardımcısı Aziz İnci ise, “Başiskele güzel bir ilçemiz. Bu ilde 15-20 yıl önce nasıl yaşadığımızı hepimiz hatırlıyoruz. Aradan geçen zaman içerisinde nasıl değişim yaşadığımızı görüyoruz. Türkiye çok önemli bir değişim sürecinden geçiyor. İl Özel idarelerinin başka kurumlara devredilmesi oldu. Mahalle ve köy muhtarlarımız daha çok merkezi idarelerle sorunları çözmeye çalışacaklar. Bizim muhtarlarla olan çalışmalarımızın yasal ve manevi temelleri var. Vatandaşımız bir sorunu olduğunda en yakınında kim varsa onunla paylaşır. Muhtarlar demokrasinin temel taşlarıdır. Burada konuşulacak konuların geleceğe ışık tutacağından eminim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız