FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu16.67° C / 19° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Müezzinoğlu Kocaeli'de Brisa'yı Ziyaret Etti

Valilikteki toplantının ardından bakan Müezzinoğlu Brisa’yı ziyarette bulunarak işçilerle öğle yemeğini yedi.

14 Ekim 2016 Saat: 14:25
Bakan Müezzinoğlu Kocaeli Brisada, Müezzinoğlu Brisada İşçilerle Yemek Yedi
Müezzinoğlu Kocaeli'de Brisa'yı Ziyaret Etti

 Bakan Mehmet Müezzinoğlu Kocaeli Valiliği'ni ve Brisa’yı ziyaret etti

Bakan Müezzinoğlu siyasi parti ve STK temsilcileriyle Ramada Plaza’da değerlendirme toplantısında bir araya geldikten sonra Kocaeli Valiliğine geçerek AK Partili Milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Valilikte basın açıklama yapmayan bakan anı defterini imzaladı ve toplantı basına kapalı devam etti. Valilikteki toplantının ardından bakan Müezzinoğlu Brisa’yı ziyarette bulunarak işçilerle öğle yemeğini yedi.

YOĞUN KATILIM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Kocaeli' de gerçekleştirdiği ziyaretlerin üçüncüsünü Brisa Fabrikası’na yaptı. Müezzinoğlu burada incelemelerde bulunarak işçilerle öğle yemeği yedi. Müezzinoğlu'na Brisa ziyaretinde vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP milletvekilleri; Sami Çakır, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan eşlik etti.

MÜEZZİNOĞLU: GELECEĞE BİRLİKTE YÜRÜSÜNLER

Yemek sonrasında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “Bugün sizlerle olmaktan aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bu ülkede iş hayatının huzuru geleceğe daha çok güvenle bakması adına hep birlikte daha farklı ve daha güçlü neler yapabileceğimizi değerli başkanlarımızla değerlendiriyoruz. İstiyoruz ki çalışanımız ve işverenimiz güvenli bir şekilde geleceğe yürüsünler. Biz sağ ve sol ayak olarak her iki yapıyı birlikte yürüsün istiyoruz. Çünkü biri olmadan diğeri, diğeri olmadan biri olmaz.” Şeklinde konuştu.

1300 TL’DEN AZ ÜCRET OLMAYACAK”

Müezzinoğlu konuşmasının devamında “Birlikte hak ve hukuku savunan verimlilik için çalışan birlikte dünyayla yarışır hale gelen bir çalışma hayatı buralarda daha güçlü şekillenecek. Ekim ayı itibariyle asgari ücrette vergi uygulamasıyla ilgili yeni bir dönem başlayacak. Vergi diliminde örneğin bir işçinin ücreti geçim indirimi alınınca 1280 TL’ye düşecekse bu ücret tekrar 1300 TL’ye tamamlanacak. Yani hiçbir çalışanın cebine 1300 TL’den daha az bir ücret girmeyecek” dedi

BEKO: 500’E TAŞERON KADROYA GEÇTİ

Bakan Müezzinoğlu’nun ardından konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko “Burada görmüş olduğunuz bu işçi kardeşlerimizin 500’e yakını taşeron işçisiydi. Taşeron işçisinin sendikası yoktu iş güvenceleri de yoktu ayrıca burada Lastik iş Sendikamızın Genel Başkanı ve BRİSA yöneticileriyle ortak yapılan o toplu iş sözleşmesinde 50’e yakın taşeron işçisini kadrolu işçi olarak yapan ve emeği geçen buradaki herkese teşekkür ediyorum. Bugün bakanımızın Kocaeli’ne ziyareti bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız