FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.07° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Müezzinoğlu "Hiç Bir Temel Kaybolmaz"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir açılış sonrasında Kocaeli Şehir Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

9 Temmuz 2015 Saat: 13:46
Müezzinoğlu "Hiç Bir Temel Kaybolmaz"
Müezzinoğlu "Hiç Bir Temel Kaybolmaz"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir açılış sonrasında Kocaeli Şehir Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir açılış töreninin ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "17 gün önce temeli atılan Kocaeli Şehir Hastanesi'nin temelinin kaybolduğu" iddiasına yönelik, "Hiçbir temel kaybolmaz, temeller ve Kocaeli'deki Şehir Hastanesi'ni yine AK Parti hükümeti devam ediyorsa yapacaktır. Ama CHP şayet hükümet kurar da 'şehir hastanelerine karşıyım' derse hukuki süreçleri başlatır, Kocaeli ve Bursa'daki şehir hastanesini engelleyebiliyorsa engellerler. Ama AK Parti iktidarda olduğu sürece şehir hastaneleri devam edecektir. Kocaeli Şehir Hastanesi'nin temeli atıldı, inşaatı devam ediyor" ifadelerini kullandı.
 

EKİM-KASIM GİBİ BAŞLAYACAK
Bakanlık olarak yüklenici firmayla imzalanan protokol çerçevesinde yer tespitinin yapılmasının ardından sorumluluğun yüklenici firmaya geçtiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, "Bunun bitirme süreleri var. Kocaeli'de yanılmıyorsam 6 blok var, bu blokların yer tespitleri ve tespit edilen o yerin jeolojik etütleri gerekiyor. Bütün şehir hastanelerinde yer tespiti ve temel atma töreninden sonra en az 5-6 aylık süre inceleme ve hazırlıklarla ilgili geçen süre. Şu anda Bursa'da da temel atıldı ama inşaat devam etmiyor, muhtemelen Ekim-Kasım gibi inşaat süreçleri başlayacak. Kocaeli'de de kanaatim Ekim-Kasım gibi inşaat süreçleri başlayacak. Yanlış kamuoyu algısı oluşturmak isteyenler gitsinler Bilkent'in ne halde olduğunu görsünler veya Mersin, Adana, Yozgat'a gitsinler şehir hastanelerinin nasıl devam ettiğini görsünler" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız