FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.62° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Müdürler Bugün Atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul müdürlerine yönelik yaptıkları puanlama sistemini geçen okul müdürlerinin atamaları bu güne kaldı.

15 Eylül 2014 Saat: 11:44
Müdürler Bugün Atanacak
Müdürler Bugün Atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul müdürlerine yönelik yaptıkları puanlama sistemini geçen okul müdürlerinin atamaları bu güne kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı, 10 yılın üzerinde müdürlük görevinde bulunanları puanlama sistemine tabi tutmuştu. İlimizde puanlama sistemine giren 385 okul müdüründen 214’ü 75 puan barajının altında kalmış ve görevlerinden alınmıştı. Eğitim camiasına tepkilere neden olan uygulamanın iptali için görevden alınan müdürler ve eğitim sendikaları dava açtı. Ancak bu sırada okul müdürlerinin atama süreci de devam etti.

PAZARTESİYE KALDI
75 puan barajını geçen okul müdürleri ilk olarak aynı okullarında kalmak için dilekçe verdi. Barajı geçen 85 okul müdüründen 80’i aynı okullarında 4 yıl daha müdürlük yapacak. Barajı geçen ancak başka okullara gitmek isteyen okul müdürlerinin tayinlerinin dün açıklanacağı duyurulmuştu. Ancak bakanlıktaki sistemdeki sıkıntı nedeniyle yeni müdür tayinleri Pazartesi günü açıklanacak. Liste açıklandıktan sonra vali Ercan Topaca’ya imzaya sunulacak ve kamuoyuna duyurulacak.

İLGİNÇ BİR DURUM
Sürecin tamamlanması beklenirken aynı zamanda ilimizde ilginç bir durum daha ortaya çıktı. Barajı geçen okul müdürlerinden Gölcük Halk Eğitim Müdürü Orhan Temiz, Gölcük Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Nejat Sazak, Gölcük Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Müfit Ulusoy, Başiskele İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Şahin ve Başiskele Vali İhsan Dede İlkokulu Müdürü İdris Koçyiğit aynı okulda kalmak için dilekçe verdiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız