CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.08° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MOBİLYA VE FİDANLARINI KENDİSİ ÜRETİYOR

Kocaeliye bağlı Çayırova Belediyesi, belediyenin, okulların, camilerin, evi yanan ve mağdur olan vatandaşların mobilya ihtiyaçlarını kendi atölyesinde ürettiği mobilyalarla karşılıyor. Çevre düzenleme

17 Nisan 2013 Saat: 10:12
MOBİLYA VE FİDANLARINI KENDİSİ ÜRETİYOR
MOBİLYA VE FİDANLARINI KENDİSİ ÜRETİYOR

Kocaeli'ye bağlı Çayırova Belediyesi, belediyenin, okulların, camilerin, evi yanan ve mağdur olan vatandaşların mobilya ihtiyaçlarını kendi atölyesinde ürettiği mobilyalarla karşılıyor. Çevre düzenlemesi için kullanılan fidan ve çiçekleri de yine kendi seralarında yetiştiren Çayırova Belediyesi, böylece önemli bir maliyet giderini belediyenin kasasına kazandırıyor.


Çayırova Belediyesi, Akse Mahallesinde bulunan kendisine ait mobilya atölyesinde mobilya üretimi gerçekleştiriyor. Belediyenin içerisindeki personel odalarından, park ve bahçelerde bulunan kamelya ve banklara, ilçedeki okullardan camilere ve evi yanan insanlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara kadar tüm mobilyaları kendi bünyesindeki atölyede üreten Çayırova Belediyesi, bu yolla mobilya maliyetlerinden yaklaşık dörtte bir oranında tasarruf sağlıyor.

Öte yandan Çayırova Belediyesi, Şekerpınar Mahallesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan 16 dönümlük sera alanında ise, belediye sınırları içerisinde bulunan alanlarda kullanılan fidanlar ve çiçekleri üretiyor.

Çayırova Belediyesi'nin özkaynakları ile üretimi gerçekleştirilen mobilyalar ve bitkilerle ilgili konuşan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, maliyetin, piyasanın 4’te birine denk geldiğini aktardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız