FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MİRAÇ HER YERİ AYDINLATACAK

Bu gece İslam dünyası için en mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili.Peki Miraç Kandili nedir? Miraç Kandilinde ne olmuştur? Gelin hep birlikte bu gecenin önemine ilişkin bir yolculuğa çıkalım..

5 Haziran 2013 Saat: 16:03
MİRAÇ HER YERİ AYDINLATACAK
MİRAÇ HER YERİ AYDINLATACAK

Bu gece İslam dünyası için en mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili.Peki Miraç Kandili nedir? Miraç Kandili'nde ne olmuştur? Gelin hep birlikte bu gecenin önemine ilişkin bir yolculuğa çıkalım...

Peygamber Efendimiz, bu geceyi “Ben Miraç’tan daha güzel bir şey görmüş değilim.” diye tarif ediyor.İlahiyatçılar, bu gecenin namazla taçlandırılması gerektiğini söylüyor.Bu gece idrak edeceğimiz Miraç Gecesi, Kur’an-ı Kerim’de İsra Suresi’nin ilk ayetinde şöyle anlatılıyor: “Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye Muhammed kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.” Miraç Gecesi için Bediüzzaman Hazretleri, ikinci bir Kadir Gecesi hükmünde olduğunu beyan ederek, “Bu gece mümkün oldukça çalışmakla kazanç birden bine çıkar.” diyor.

Din adamları; “Miraç Gecesi Allah’a ortak koşmama ve kulluk, anne babaya karşı güzel davranış, toplumun birbirine karşı vazifelerini ifade eden çalmama, öldürmeme, başkası hakkında kesin kanaat sahibi olmadan herhangi bir bilgiyi başka bir şahsa ulaştırmama, komşuluk hukuku, insanı birbirinden uzaklaştıran kibir, gurur ve emanete saygı gibi ilkeler üzerinde düşünmeli” diyor.

Diğer yandan Miraç gecesi etkinlikleri sadece camilerde ya da evlerde olmayacak.Taksim’deki Gezi Parkı eyleminde bu akşam Miraç Kandili nedeniyle meydanda Kuranı Kerim okunacak.

Kendilerini Antikapitalist Müslümanlar olarak adlandıran grubun Taksim Platformu ile aldıkları kararla bu akşam Kandil nedeniyle Gezi Parkı'nda farklı bir hava oluşacak.Grup dışında birçok kişi meydanlara davet adına “kandil simidini al, alanlara gel” paylaşımını sosyal paylaşım sitelerinden paylaştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız