FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Minik esraya umut olun

Doğuştan ‘skolyoz’ adı verilen omurga eğriliği ve ‘Spina Bifida’ adı verilen omurilikte meydana gelen gelişim bozukluğu rahatsızlığı bulunan 11 yaşındaki Esranur Açıkgöz, özel bir hastanede yapılacak

24 Ocak 2014 Saat: 09:20
Minik esraya umut olun
Minik esraya umut olun

Doğuştan ‘skolyoz’ adı verilen omurga eğriliği ve ‘Spina Bifida’ adı verilen omurilikte meydana gelen gelişim bozukluğu rahatsızlığı bulunan 11 yaşındaki Esranur Açıkgöz, özel bir hastanede yapılacak ve kendisini hayata bağlayacak ameliyat için yardım bekliyor.

İzmit İlçesi Şirintepe Mahallesinde ikamet eden, Sheel Dolum Tesislerinde asgari ücret ile çalışan Hayrettin ve Fatma çiftinin 2 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Esranur Açıkgöz, doğuştan pençesine düştüğü ‘spina bifida’ rahatsızlığı ve ardından gelen ‘Skolyoz’ rahatsızlığı ile mücadele ediyor. Her geçen gün durumu daha kötüye giden Esranur’un son günlerde omurilik eğriliğinden dolayı durumu daha ciddi boyutlara ulaştı.Mahalle sakinleri Esra ve ailesi için kendi aralarında bir kampanya başlattı.

AMELİYATI YAPTIRACAK GÜCÜMÜZ YOK

Çocuğunun sağlığına kavuşması için her gün dua eden Fatma Açıkgöz, fotoğraf ve görüntü alınmasından çekinerek kızının doğumdan sonra başlayan rahatsızlıklarını ve verdikleri mücadeleyi anlatarak “ Kızım doğuştan rahatsızdı.Bugüne kadar eşim ve ben kısıtlı imkânlar ile mücadele verdik.Hala da vermeye devam ediyoruz.Kızım haftada 2 gün fizik tedaviye giriyor. Ancak rahatsızlıkları nedeniyle organları gelişemiyor.Kaburgaları artık kalbine baskı uyguluyor. Daha geçen hafta okulda rahatsızlandı.Ambulansla hastaneye kaldırıdık. Normalde devlet hastaneleri veya üniversite ameliyatı yaparız veya yapamayız diyemiyor.Riskli bir ameliyat.Ancak İstanbul’da bulunan özel bir hastane ameliyatı yapabileceklerini söyledi.Ancak imkânlarımız kısıtlı ve bizim bu ameliyatı yaptıracak gücümüz yok. Kızımın rahatsızlığını ve okuldayken ambulansla hastaneye kaldırıldığını öğrenen mahalle sakinleri kendi aralarında direkt hastaneye verilecek para toplamaya çalışıyor.İnşallah bu para toplanır ve kızım sağlığına kavuşur” şeklinde konuştu.

TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM

Şirintepe 7.Boru İlköğretim Okulu 5’ci sınıf öğrencisi olan ve yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen başarılı bir öğrenci olduğu öğrenilen Esranur ise, yaşına göre rahatsızlıklarını ve isteklerini büyük bir olgunluk ile cevaplayarak “ Doğduğumdan beri rahatsızım. Her yerim ağırıyor.Tedavi olmak istiyorum.Yardım bekliyorum” dedi.

BU SESE KULAK VERİN

Mahallede kendi aralarında bir kampanya başlatan Özgün Yılmaz, Dilek Bozacı ve Melek Öztan Esranur’un sağlığına kavuşması için yardım severlere seslenerek“ Esranur ender görülen bir hastalık ile doğduğu günden bu yana savaşıyor.Çocuklarımızdan rahatsızlığını az çok biliyorduk. Ancak son günlerde rahatsızlıklarının arttığını ve en son geçen hafta hastaneye kaldırıldığını öğrendik.Durumu hakkında detaylı bir bilgi aldık.Ameliyat olması gerektiğini ve bunun da 180 bin liraya mal olacağı anlatıldı.Özel hastane ile irtibata geçtik.Hastane yöneticileri ve doktorlar bu fiyatı sadece hastane masrafı olan yaklaşık 50 bin liraya kadar indirdi.Bizde kendi aramızda bir kampanya düzenlemeye karar verdik.Kuşkusuz bu parayı kendi aramızda toplayamayız.Ancak sizlerin yani basın aracılığı ile yardımsever insanlara ulaşacağımızı düşündük. Eğer bu işe katkı sağlamak ya da bu masrafı karşılamak isteyen var ise bize ulaşsın. Bu sese kulak verin.Bu ailenin ve esranın tek isteği sağlığına kavuşmak” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız