CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MİNİBÜSÇÜLERDEN 65 YAŞ ÜSTÜ YASASINA TEPKİ

Bir süre önce 65 yaş üstü vatandaşların tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarını isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın bu açıklaması, Kocaelideki minibüs ve otobüsçüleri tedirgin etti

21 Şubat 2013 Saat: 14:26
MİNİBÜSÇÜLERDEN 65 YAŞ ÜSTÜ YASASINA TEPKİ
MİNİBÜSÇÜLERDEN 65 YAŞ ÜSTÜ YASASINA TEPKİ

Bir süre önce 65 yaş üstü vatandaşların tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarını isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklaması, Kocaeli'deki minibüs ve otobüsçüleri tedirgin etti.

Kocaeli SS 5 Nolu Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, bunun uygulamaya konulması halinde minibüs ve otobüsçülerin büyük sıkıntıya düşeceklerini belirterek, devletin bunun yerine 65 yaş üstü vatandaşlardan elektrik, su ve doğalgaz parası almamasını istedi.

Kocaeli SS 5 Nolu Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, minibüs ve otobüsçü esnafının zaten güçlükle ayakta durduğunu, 65 yaş üstü vatandaşlardan para alınmaması halinde daha da zor duruma düşeceklerini söyledi. Kurt, Bizim üzerimizden siyasi rant sağlanıyor. Kemse bedelsiz bir şey yapmıyor. Eğer böyle bir uygulama yapılacaksa vergi veya KDV'den mahsup edilebilir” diyerek şöyle devam etti. Bunun çeşitli yolları var. Mesela ucuz mazot verilebilir ya da cezalardan düşülebilir. Yeteri kadar ücretsiz yolu taşıması yapıyoruz zaten. Bir de 65 yaş üstü yolcu taşımak şoför esnafını sıkıntıya sokacaktır.

Devletin şoförlerden daha güçlü olduğunu söyleyen Mustafa Kolay, Hükümetimiz eğer 65 yaş üstünü düşünüyorsa onlardan elektrik, su ve doğalgaz ücretlerini almasın. Bizi de mağdur etmesin. Oy uğruna şoförlerin ücretsiz taşıttırma uygulamasını yanlış buluyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız